Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AUTO SPORT

Të dielën mbahet gara në ‘Auto Slalom’, Autoklubi Ferizaj bënë thirrje për aplikim

Të dielën mbahet gara në ‘Auto Slalom’, Autoklubi Ferizaj bënë thirrje për aplikim


9 April, 2021 @12:42

Kampionati i garave në auto sport i organizuar nga Federata e Auto Sporteve të Kosovës, do të fillojë zyrtarisht këtë fundjavë.

Gara e parë do të mbahet të dielën më 11 prill në Ferizajë, në disiplinë në ‘Auto Slalom’, duke filluar nga ora 12:00.

Kjo garë do të jetë e ndarë në dy konkurrenca, për femra dhe për meshkuj.

Organizatori i kësaj gare, Autoklubi Ferizaj, tashmë ka hapur thirrjen publike online për pjesëmarrje të garuesve.

Në konkurrencën e femrave aplikimi bëhet nëpërmjet kësaj vegëze: http://kstiming.com/sllallom/lsFemra.php, ndërsa në konkurrencën e meshkujve nëpërmjet kësaj vegëze: http://kstiming.com/sllallom/ls.php.


 
Të gjitha lajmet nga Motosports