Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUZUKA

Rastet me COVID-19, qeveria anulon garën në Japoni

Pamje nga arkivi

Rastet me COVID-19, qeveria anulon garën në Japoni


18 August, 2021 @14:06

Gara për shpërblimin e madh të Japonisë në Formula 1 është anuluar për shkak të rasteve me COVID-19, ka bërë të ditur F1 sot.

Gara në shtegun e famshëm Suzuka që është paraparë të mbahet më 10 shtator, është anuluar nga qeveria japoneze.

Kjo është gara e tretë që po anulohet këtë vit në Formula 1, pas Australisë dhe Singapurit, ndërsa stinori nisi vonë, në korrik, gjithashtu për shkak të pandemisë.


 
Të gjitha lajmet nga Motosports