Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

F1

Konfirmohet kalendari i ri në Formula 1 për 2021

Konfirmohet kalendari i ri në Formula 1 për 2021


5 March, 2021 @11:06

Drejtuesit e Formuala 1 kanë konfirmuar kalendarin e ri të garave.

Kështu, duke filluar nga Bahrejni më 26-28 mars, kalendari përfundon në Abu Dabi më 10-12 dhjetor.

23 gara janë konfirmuar për këtë stinor për ta shpalluar kampionin në Formula 1.

Kalendari i plotë në Formula 1:

a


 
Të gjitha lajmet nga Motosports