Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TENIS

Federer tërhiqet nga Miami Open

Federer tërhiqet nga Miami Open


2 March, 2021 @15:37

20 herë kampioni i Grand Slam turneve, Roger Federer, nuk do të merr pjesë në turneun e Miami Open që do të mbahet më 22 mars - 4 prill të këtij viti.

Zvicerani megjithëse pritej që të rikthehej nga lëndimi që e kishte lënë atë jashtë fushave të tenisit për një kohë të gjatë, është konfirmuar edhe nga vet organizatorët e turneut për mungesën e tij.

Federer nuk është paraqitur në asnjë ndeshje për më shumë se një vit, për shkak të dy operacioneve të kaluara nga lëndimi i gjurit. Ndeshja e fundit e tij ka qenë më 30 janar të vitit të kaluar në gjysmëfinale të Australian Open përballë serbit Novak Djokovic.

Tenisti aktualisht numër 5 në botë, është kampion aktual i turneut Miami Open.


 
Të gjitha lajmet nga Tenis