Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HENDBOLL

Besa Famgas bindshëm ndaj Vëllaznimit, shkëlqen Yll Muqolli

Besa Famgas bindshëm ndaj Vëllaznimit, shkëlqen Yll Muqolli


23 February, 2021 @22:39

Besa Famgas e kaloi me lehtësi Vëllaznimin, duke e mposhtur me rezultat 47-25.

Në këtë ndeshje shkëlqeu Yll Muqolli me 10 gola, derisa 9 gola i realizoi Drilon Tahirukaj.

Te Vëllaznimi u dallua Florian Rexha me 8 golla.

Besa Famgas në 19 ndeshje ka po aq fitore, kurse Vëllaznimi është i gjashti me 15 pikë.


HENDBOLL

Xhema e Jahja drejtuan ndeshjen e Ligës Evropiane

FHK Superliga

Xhema e Jahja drejtuan ndeshjen e Ligës Evropiane

23/02/21 @ 18:09

SUPERLIGA

Fillon Play Offi në hendboll

FHK Superliga

Fillon Play Offi në hendboll

23/02/21 @ 15:57

LAUREATËT 2020

Driton Kuka, trajneri më i mirë i vitit 2020

Xhudo

Driton Kuka, trajneri më i mirë i vitit 2020

22/02/21 @ 23:50

LAUREATËT 2020

Distria Kransiqi, sportistja e vitit 2020 nga KOK

Xhudo

Distria Kransiqi, sportistja e vitit 2020 nga KOK

22/02/21 @ 23:43

SKIJIM

Arritje historike për Kosovën në skijim

Të tjera

Arritje historike për Kosovën në skijim

21/02/21 @ 16:24

BOX

Florian Marku pa humbje, dorëzohet Charlton

Të tjera

Florian Marku pa humbje, dorëzohet Charlton

20/02/21 @ 23:05

SKITARI

Tahiri kualifikohet në garën kryesore të Kampionatit Botëror

Të tjera

Tahiri kualifikohet në garën kryesore të Kampionatit Botëror

20/02/21 @ 22:15

EUROPEAN-CUP

Besa pret fituesin e Besiktas-Donbas

FHK Superliga

Besa pret fituesin e Besiktas-Donbas

18/07/23 @ 16:46

PËSOJNË THELLË

Pas humbjes së thellë nga Finlanda, Kosova luan për renditje në evropian

FHK Superliga

Pas humbjes së thellë nga Finlanda, Kosova luan për renditje në evropian

14/07/23 @ 11:15

EVROPIANI NË PRISHTINË

Kosova mposht Britaninë, mbanë shpresat për kualifikim

FHK Superliga

Kosova mposht Britaninë, mbanë shpresat për kualifikim

10/07/23 @ 21:51

EVROPIANI NË PRISHTINË

Nesër në Prishtinë, nis evropiani i vajzave

FHK Superliga

Nesër në Prishtinë, nis evropiani i vajzave

07/07/23 @ 14:45

VRESHTARËT KALOJNË NË NIVEL TJETËR

Rahoveci ngrit cilësinë me trajner dhe lojtarët plot përvojë

Transfere/FHK Superliga

Rahoveci ngrit cilësinë me trajner dhe lojtarët plot përvojë

26/06/23 @ 11:12

FINALJA E PLAYOFFIT

Besa Famgas kamp10n rresht

FHK Superliga

Besa Famgas kamp10n rresht

26/05/23 @ 11:17

SERIA FINALE

Besa fiton ndeshjen e parë ndaj Trepçës

FHK Superliga

Besa fiton ndeshjen e parë ndaj Trepçës

21/05/23 @ 05:34

VIDEO NGA FINALJA

Drama e penalltive, që ia solli fitoren KH Trepçës në finale të Kupës

FHK Superliga

Drama e penalltive, që ia solli fitoren KH Trepçës në finale të Kupës

08/05/23 @ 17:18

PAS 21 VITESH KH TREPÇA FITON KUPËN

Pas 21 vitesh, KH Trepça në dramë të finales fiton Kupën

FHK Superliga

Pas 21 vitesh, KH Trepça në dramë të finales fiton Kupën

08/05/23 @ 09:29

SHORTI PËR VAJZAT

Kosova në grup shumë të vështirë

FHK Superliga

Kosova në grup shumë të vështirë

20/04/23 @ 18:19


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga