Të gjitha lajmet
{embed="/menu"}

LAUREATËT 2020

Distria Kransiqi, sportistja e vitit 2020 nga KOK

Foto: KOK

Distria Kransiqi, sportistja e vitit 2020 nga KOK


22 February, 2021 @23:43

Me dy medalje të arta të fituara dhe një të bronztë, Distria Krasniqi është shpallë sportistja më e mirë e vitit 2020 nga Komiteti Olimpik i Kosovës sonte.

Xhudistja e klasit botëror, ka marrë medalje në Pragë në kuadër të Kampionatit Evropian, ndërsa e artë ka dalë në Grand Slamet më të forta, atë të Parisit dhe të Budapeshtit.

Përndryshe, Distria ka mbyllur vitin 2020 në vendin e parë të renditjes botërore dhe olimpike në kategorinë e saj.


SKIJIM

Arritje historike për Kosovën në skijim

Të tjera

Arritje historike për Kosovën në skijim

21/02/21 @ 16:24

BOX

Florian Marku pa humbje, dorëzohet Charlton

Të tjera

Florian Marku pa humbje, dorëzohet Charlton

20/02/21 @ 23:05

AUSTRALIAN OPEN

Bindshëm dhe me meritë, Naomi Osaka fiton Australian Open!

Tenis

Bindshëm dhe me meritë, Naomi Osaka fiton Australian Open!

20/02/21 @ 11:03

SKITARI

Rezultat i mirë për Albin Tahirin në Cortina

Të tjera

Rezultat i mirë për Albin Tahirin në Cortina

19/02/21 @ 17:43

XHUDO

Gjakova ndalet në raundin e tretë

Të tjera/Xhudo

Gjakova ndalet në raundin e tretë

19/02/21 @ 17:17

XHUDO

Laura Fazliu e përfundon herët Grand Slamin e Tel Avivit

Të tjera/Xhudo

Laura Fazliu e përfundon herët Grand Slamin e Tel Avivit

19/02/21 @ 17:29

XHUDO

Gjakova ndalet në raundin e tretë

Të tjera/Xhudo

Gjakova ndalet në raundin e tretë

19/02/21 @ 17:17

XHUDO

Majlinda fiton të bronztën në Tel Aviv

Të tjera/Xhudo

Majlinda fiton të bronztën në Tel Aviv

18/02/21 @ 22:09


Të gjitha lajmet nga Xhudo