Të gjitha lajmet
{embed="/menu"}

LAUREATËT 2020

Driton Kuka, trajneri më i mirë i vitit 2020

Foto: D. Kuka/fb

Driton Kuka, trajneri më i mirë i vitit 2020


22 February, 2021 @23:50

Trajneri maestral i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ka marrë çmimin e trajnerit më të mirë të vitit nga Komiteti Olimpik i Kosovës për të pestën herë sonte.

Kuka, që po bën kërdi nëpër botë me xhudistet e tij edhe njëherë ka qenë i pakonkurrencë në shpalljen e më të mirëve nga KOK, në konkurrencë të trajnerëve të të gjitha sporteve.

Xhudistet e Kukës kanë qenë përsëri miniera e çmimeve të çmueshme për Kosovën, edhe pse në vit pandemik duke fituar gara të rëndësishme të standardit më të lartë botëror në sportin e tyre.

Çmimet tjera të natës për vitin 2020 nga KOK i kanë fituar:

LAUREATËT 2020

Distria Krasniqi – Sportistja e Vitit

Dardan Berisha – Sportisti i Vitit

Driton Kuka – Trajneri i Vitit

Latif Demolli – Çmimi Special

Futbolli – Kombëtarja e Vitit (F)

Basketbolli – Kombëtarja e Vitit (M)

Laura Fazliu – Shpresa Olimpike (F)

Betim Maliqi – Shpresa Olimpike (M)


LAUREATËT 2020

Distria Kransiqi, sportistja e vitit 2020 nga KOK

Xhudo

Distria Kransiqi, sportistja e vitit 2020 nga KOK

22/02/21 @ 23:43

SKIJIM

Arritje historike për Kosovën në skijim

Të tjera

Arritje historike për Kosovën në skijim

21/02/21 @ 16:24

BOX

Florian Marku pa humbje, dorëzohet Charlton

Të tjera

Florian Marku pa humbje, dorëzohet Charlton

20/02/21 @ 23:05

AUSTRALIAN OPEN

Bindshëm dhe me meritë, Naomi Osaka fiton Australian Open!

Tenis

Bindshëm dhe me meritë, Naomi Osaka fiton Australian Open!

20/02/21 @ 11:03

SKITARI

Tahiri i kënaqur me arritjen në Botëror

Të tjera

Tahiri i kënaqur me arritjen në Botëror

19/02/21 @ 20:22

LAUREATËT 2020

Distria Kransiqi, sportistja e vitit 2020 nga KOK

Xhudo

Distria Kransiqi, sportistja e vitit 2020 nga KOK

22/02/21 @ 23:43

XHUDO

Laura Fazliu e përfundon herët Grand Slamin e Tel Avivit

Të tjera/Xhudo

Laura Fazliu e përfundon herët Grand Slamin e Tel Avivit

19/02/21 @ 17:29

XHUDO

Gjakova ndalet në raundin e tretë

Të tjera/Xhudo

Gjakova ndalet në raundin e tretë

19/02/21 @ 17:17

XHUDO

Majlinda fiton të bronztën në Tel Aviv

Të tjera/Xhudo

Majlinda fiton të bronztën në Tel Aviv

18/02/21 @ 22:09


Të gjitha lajmet nga Xhudo