Të gjitha lajmet

HENDBOLL

Lista e plotë e afatit kalimtar dimëror në Hendboll

Lista e plotë e afatit kalimtar dimëror në Hendboll

24 January, 2020 @21:42

Federata e Hendbollit e Kosovës, ka publikuar listën e plotë e afatit kalimtar dimëror në Superligë, Ligën e Parë dhe në Ligën e Femrave.

Afati kalimtar dimëror kishte filluar më 15 janar dhe ka mbarruar më 22 janar.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë të përforcimeve të të gjitha skuadrave të Superligës dhe të Ligës së Parë në Hendboll.

SUPERLIGA

Rikard Quni (Prizreni)
Arion Tanushi (Prizreni)
Qëndrim Ibrahimi (Prizreni)
Hamdi Salihu (Prireni)
Drilon Axhimusa (Prizreni)
Fitim Kinaku (Trepça)
Erkan Abazxhiku (Trepça)
Arnis Spahija (Vëllaznimi)
Isuf Leka (Vëllaznimi)
Beni Sula (Prishtina)
Rron Ramadani (Prishtina)
Fidan Gashi (Prishtina)
Edmond Qela (Prishtina)
Rifat Visoka (Llapi)
Etrit Hoxha (Kastrioti)
Arbër Curri (Kastrioti)
Berat Neziri (Vushtrria)

LIGA E PARË

Rikard Quni (Dukagjini) Licensë e dyfishtë
Arion Tanushi (Dukagjini) Licensë e dyfishtë

LIGA E FEMRAVE

Flamure Vokshi (Vushtrria)
Bjondina Ramabaja (Vushtrria)
Ermira Krasniqi (Ulpiana)
Rrezarta Kqiku (Ulpiana)
Bleona Rexhepi (Ulpiana)
Ardiana Prapashtica (Ulpiana)
Loreta Berisha (Dukagjini)
Adriana Salihu (Ferizaj)
Vahide Gash (Ferizaj)
Edona Rogova (Ferizaj)
Fjolla Qerkini (Ferizaj)
Elza Reqica (Ferizaj)
Sara Misini (Ferizaj)
Albulena Salihu (Samadrexha)
Donjeta Mehmeti (Samadrexha)
Arlinda Sadiku (Samadrexha)

FINALJA E EVROPIANIT: SPANJËS

Spanja mbron titullin e Evropës

Foto: EHFEURO

26 January, 2020 @18:25

Përfaqësuesja e Spanjës në hendboll ka arritur të mbrojë titullin e kampionit të Evropës, duke e mposhtur Kroacinë në finale…

DUELI PËR VENDIN E PESTË

Gjermania fiton dhe merr vendin e pestë

eft-euro.com

25 January, 2020 @18:53

Me nga një gol epërsi në secilën pjesë të lojës, Gjermania luftoi mjaft për të siguruar pozitën e pestë në…

GJYSMËFINALJA E DYTË E EVROPANIT

Spanja s’lejoi befasi, përcaktohet finalja e EURO2020

24 January, 2020 @22:29

Përkundër se sllovenët ishin afër të befasonin në fund të ndeshjes, spanjollët nuk e lejuan këtë dhe me fitore 32-30…

GJYSMËFINALJA E EVROPIANIT 2020

Pas dy vazhdimeve Kroacia arrin finalen

Foto: ehf-euro

24 January, 2020 @20:47

Janë dashur të luhen dy vazhdime në gjysmëfinalen e parë të Kampionatit Evropian të hendbollit, për të përcaktuar finalistin e…

NGA FEDERATA

Hendbollisti më i mirë 2019, kuptohet më 30 janar

TOPSPORTI/ Arkiv

23 January, 2020 @22:04

Bordi Ekzekutiv i Federatës së Hendbollit të Kosovës, nën udhëheqjen e kryetarit Eugen Saraçini, ka mbajtur mbledhjen e radhës, në…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga