Të gjitha lajmet

NGA FEDERATA

Hendbollisti më i mirë 2019, kuptohet më 30 janar

TOPSPORTI/ Arkiv

Hendbollisti më i mirë 2019, kuptohet më 30 janar

23 January, 2020 @22:04

Bordi Ekzekutiv i Federatës së Hendbollit të Kosovës, nën udhëheqjen e kryetarit Eugen Saraçini, ka mbajtur mbledhjen e radhës, në të cilën janë marrë disa vendime me rëndësi.

Bordi ka vendosur që ceremonia Sportisti i Vitit 2019 të mbahet më 30 janar në Sheshin 21 në Prishtinë.

hendboll

Viti 2019 ishte historik për hendbollin tonë dhe më të mirët do të nderohen në ceremoninë e 30 janarit, që fillon në ora 17:00.

Gjithashtu, është vendosur edhe për fillimin e stinorit pranveror.

Në Superligën e meshkujve edicioni pranveror nis më 15/16 shkurt, kur fillon edhe edicioni në Superligën e hendbollisteve.

FINALJA E EVROPIANIT: SPANJËS

Spanja mbron titullin e Evropës

Foto: EHFEURO

26 January, 2020 @18:25

Përfaqësuesja e Spanjës në hendboll ka arritur të mbrojë titullin e kampionit të Evropës, duke e mposhtur Kroacinë në finale…

DUELI PËR VENDIN E PESTË

Gjermania fiton dhe merr vendin e pestë

eft-euro.com

25 January, 2020 @18:53

Me nga një gol epërsi në secilën pjesë të lojës, Gjermania luftoi mjaft për të siguruar pozitën e pestë në…

GJYSMËFINALJA E DYTË E EVROPANIT

Spanja s’lejoi befasi, përcaktohet finalja e EURO2020

24 January, 2020 @22:29

Përkundër se sllovenët ishin afër të befasonin në fund të ndeshjes, spanjollët nuk e lejuan këtë dhe me fitore 32-30…

HENDBOLL

Lista e plotë e afatit kalimtar dimëror në Hendboll

24 January, 2020 @21:42

Federata e Hendbollit e Kosovës, ka publikuar listën e plotë e afatit kalimtar dimëror në Superligë, Ligën e Parë dhe…

GJYSMËFINALJA E EVROPIANIT 2020

Pas dy vazhdimeve Kroacia arrin finalen

Foto: ehf-euro

24 January, 2020 @20:47

Janë dashur të luhen dy vazhdime në gjysmëfinalen e parë të Kampionatit Evropian të hendbollit, për të përcaktuar finalistin e…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga