Të gjitha lajmet

NË KRYEQYTET

Syla e Ramadani shtojnë forcën e Prishtinës

Foto: KHPrishtina/fb

Syla e Ramadani shtojnë forcën e Prishtinës

16 January, 2020 @23:59

Skuadra e Prishtinës që drejtohet nga trajneri i mirënjohur i hendbollit, Taib Kabashi, ka zyrtarizuar dy përforcime sot, në ditën e dytë të afatit kalimtar të janarit për hendbollistë, shpallur nga FHK-ja.

Dyshja Beni Syla dhe Rron Ramadani vinë nga Kastrioti i Ferizajit dhe janë shprehur të lumtur me marrëveshjen e arritur me klubin kryeqytetas, që po mëton ta pengojë Besa Famiglian në rrugëtimin për titull.

Pushimi dimëror e pa Prishtinën në pozitë të dytë, me vetëm dy pikë më pak se liderja.

TABELA E STINORIT VJESHTOR: 1. Besa 28p, 2. Prishtina 26p, 3. Trepça 20p, 4. Kastrioti 18p, 5. Vushtrria 15p, 6. Vëllaznimi 12p, 7. Drenica 8p, 8. Prizreni 7p, 9. Llapi 6p dhe Drita 0p.

SKUADRA E PRIZRENIT

KH Prizreni zyrtarizon 5 përforcime

Foto: KHPrizreni/fb

16 January, 2020 @23:51

Skuadra hendbollistike e Prizrenit ka bërë të ditur sonte se ka arritur marrëveshje me pesë lojtarë të ri në skuadër.…

DUELI I TRETË I GRUPIT

Kosova mposht Gjeorgjinë

Foto: FHK

12 January, 2020 @17:33

Me rezultat të thellë, 30-21, Kosova ka mposhtur Gjeorgjinë në duelin e radhës kualifikues për në Kampionatin Botëror të vitit…

HENDBOLL

Kosova e pafuqishme ndaj Rumanisë

Foto: FHK

11 January, 2020 @19:34

Pas barazimit të mbrëmshëm ndaj Italisë në ndeshjen e parë të fazës së parë kualifikuese drejt Kampionatit Botëror, Kosova…

HENDBOLL

Super Kosova, barazon me Italinë!

Foto: FHK

10 January, 2020 @21:41

Një super paraqitje e përfaqësueses së Kosovës në hendboll! Djemtë e Kosovës barazuan në takimin e luajtur sonte në Benevento…

SUPERLIGA

Prishtina mban kreun, Vushtrria fiton jashtë

24 October, 2019 @23:22

Sonte janë luajtur dy ndeshje tjera të javës së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Vushtrria ka fituar…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga