Të gjitha lajmet

SKIJIM

Skiatorja Era Shala e pafat, thyen këmbën para Lojërave Olimpike

Foto: Kosovo Olympic Comittee

Skiatorja Era Shala e pafat, thyen këmbën para Lojërave Olimpike

11 January, 2020 @19:24

Një ditë para fillimit të Lojërave Olimpike dimërore për grupmoshat e reja, lojëra që do të mbahen në Lozanë të Zvicrës, një lajm i keq vjen për shtetin e Kosovës.

Skiatorja 16-vjeçare, Era Shala, një ditë para fillimit të garës ka thyer këmbën gjatë ushtrimeve, duke bërë që ta ketë të pamundur garimin në sllallomin e madh nesër.

Shpresojmë që skiatorja e talentuar t’i rikthehet garave sa më shpejt, ndërkohë që sportistëve tjerë të Kosovës në këto Lojëra Olimpike i dëshirojmë suksese!

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

FEDERATA E PINGPONGUT TË KOSOVËS

Pingpongu zgjedh më të mirët e vitit 2019!

Foto: FFPK

10 February, 2020 @11:47

Federata e Pingpongut e Kosovës vazhdon traditën e shpalljës së pingpongistëve më të mirë të vitit 2019, si dhe do…

GRAND SLAM / PARIS

Edhe Nora Gjakova sjell medalje për Kosovën nga Parisi

Foto: D. Kuka/fb

8 February, 2020 @18:50

Xhudistja e radhës me medalje nga turneu më prestigjioz i xhudos në botë, Paris Grand Slam, është Nora Gjakova. …

GRAND SLAM / PARIS

Distria e artë në Paris

Foto: DritonKuka/fb

8 February, 2020 @17:57

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka mposhtur në finale të Grand Slamit të Parisit italianen Odette Giuffrida, për tu stolisur me…

Të gjitha lajmet nga Të tjera