Të gjitha lajmet

DUELI I TRETË I GRUPIT

Kosova mposht Gjeorgjinë

Foto: FHK

Kosova mposht Gjeorgjinë

12 January, 2020 @17:33

Me rezultat të thellë, 30-21, Kosova ka mposhtur Gjeorgjinë në duelin e radhës kualifikues për në Kampionatin Botëror të vitit të ardhshëm.

Kosova ka krijuar avantazh 4 golësh në fund të pjesës së parë, duke e marrë atë 12-8, ndërsa me të njëjtin ritëm ka vazhduar edhe në pjesë të dytë për të fituar ndeshjen me 9 gola epërsi.

Me këtë fitore, të parën në Grupin 3, renditja aktuale është kështu:

TABELA E GRUPIT 3:

1. Rumania 4p, 2 ndeshje;
2. Kosova 3p, 3 ndeshje;
3. Gjeorgjia 2p, 3 ndeshje;
4. Italia 1p, 2 ndeshje.

FINALJA E EVROPIANIT: SPANJËS

Spanja mbron titullin e Evropës

Foto: EHFEURO

26 January, 2020 @18:25

Përfaqësuesja e Spanjës në hendboll ka arritur të mbrojë titullin e kampionit të Evropës, duke e mposhtur Kroacinë në finale…

DUELI PËR VENDIN E PESTË

Gjermania fiton dhe merr vendin e pestë

eft-euro.com

25 January, 2020 @18:53

Me nga një gol epërsi në secilën pjesë të lojës, Gjermania luftoi mjaft për të siguruar pozitën e pestë në…

GJYSMËFINALJA E DYTË E EVROPANIT

Spanja s’lejoi befasi, përcaktohet finalja e EURO2020

24 January, 2020 @22:29

Përkundër se sllovenët ishin afër të befasonin në fund të ndeshjes, spanjollët nuk e lejuan këtë dhe me fitore 32-30…

HENDBOLL

Lista e plotë e afatit kalimtar dimëror në Hendboll

24 January, 2020 @21:42

Federata e Hendbollit e Kosovës, ka publikuar listën e plotë e afatit kalimtar dimëror në Superligë, Ligën e Parë dhe…

GJYSMËFINALJA E EVROPIANIT 2020

Pas dy vazhdimeve Kroacia arrin finalen

Foto: ehf-euro

24 January, 2020 @20:47

Janë dashur të luhen dy vazhdime në gjysmëfinalen e parë të Kampionatit Evropian të hendbollit, për të përcaktuar finalistin e…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga