Të gjitha lajmet

HENDBOLL

Kosova e pafuqishme ndaj Rumanisë

Foto: FHK

Kosova e pafuqishme ndaj Rumanisë

11 January, 2020 @19:34

Pas barazimit të mbrëmshëm ndaj Italisë në ndeshjen e parë të fazës së parë kualifikuese drejt Kampionatit Botëror, Kosova sot u mposht në ndeshjen e dytë nga përfaqësuesja e Rumanisë, liderja e grupit të Kosovës.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me rezultat 7-15 për rumunët, dominimi i të cilëve vazhdoi edhe në pjesën e dytë dhe ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 21-32.

Në ndeshjen e fundit të grupit, Kosova përballet me Gjeorgjinë nesër (12 janar).

Kujtojmë që në fazën e dytë kualifikuese kalon vetëm vendi i parë i grupit dhe me humbjen e pësuar sonte, Kosova i ka humbur gjasat për kalim tutje.

SKIJIM

Skiatorja Era Shala e pafat, thyen këmbën para Lojërave Olimpike

Foto: Kosovo Olympic Comittee

11 January, 2020 @19:24

Një ditë para fillimit të Lojërave Olimpike dimërore për grupmoshat e reja, lojëra që do të mbahen në Lozanë të…

HENDBOLL

Super Kosova, barazon me Italinë!

Foto: FHK

10 January, 2020 @21:41

Një super paraqitje e përfaqësueses së Kosovës në hendboll! Djemtë e Kosovës barazuan në takimin e luajtur sonte në Benevento…

QINGDAO MASTERS 2019

Distria e artë, ngrit lartë flamurin e Kosovës në Kinë

Foto: IJF

12 December, 2019 @11:41

Me një super ippon në shënim të artë, Distria Krasniqi, ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar, për të fituar medaljen e…

XHUDO

Nakamura, xhudisti japonez që do ta përfaqësojë Kosovën

Foto: Driton Kuka

4 December, 2019 @15:23

Me një foto të postuar nga kampi stërvitor në Slloveni, Driton Kuka, trajneri i mirënjohur i xhudistëve të Kosovës, ka…

BOKS

Wilder barazon rekordin e Muhammed Alisë

24 November, 2019 @10:35

Boksieri amerikan Deontay Wilder, duke e knock-out-uar boksierin nga Kuba Luis Ortiz, e mbrojti titullin për të dhjetën herë. Wilder…

Të gjitha lajmet nga Të tjera