Të gjitha lajmet

HENDBOLL

Kosova e pafuqishme ndaj Rumanisë

Foto: FHK

Kosova e pafuqishme ndaj Rumanisë

11 January, 2020 @19:34

Pas barazimit të mbrëmshëm ndaj Italisë në ndeshjen e parë të fazës së parë kualifikuese drejt Kampionatit Botëror, Kosova sot u mposht në ndeshjen e dytë nga përfaqësuesja e Rumanisë, liderja e grupit të Kosovës.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me rezultat 7-15 për rumunët, dominimi i të cilëve vazhdoi edhe në pjesën e dytë dhe ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 21-32.

Në ndeshjen e fundit të grupit, Kosova përballet me Gjeorgjinë nesër (12 janar).

Kujtojmë që në fazën e dytë kualifikuese kalon vetëm vendi i parë i grupit dhe me humbjen e pësuar sonte, Kosova i ka humbur gjasat për kalim tutje.

FONDI EMERGJENT

Komuna e Prishtinës ndan 100 mijë euro për klubet e rrezikuara

10 April, 2020 @19:54

Pandemia coronavirus po prek çdo pjesë të jetës dhe ndër më të rrezikuarat është sporti, që është në nivelin zero,…

EDHE TESTI NR. 2 NEGATIV

Boksierët e Kosovës, negativ në coronavirus

2 April, 2020 @21:21

Përfundimisht, ekipi Olimpik i boksierëve të Kosovës është negativ në coronavirus. Para pak çastesh KOK ka zyrtarizuar njoftimin, ndërsa…

CORONAVIRUS

Cila Federatë sa përfitoi nga Ministria?!

31 March, 2020 @22:14

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka dalë e para në shumën e përfituar, të ndara si ‘infuzion’ për sportet…

OLIMPIADA

Tokio 2020, bartet në 2021

24 March, 2020 @15:32

Zyrtarisht sot edhe Olimpiada e Tokios që ishte në plan të mbahej në korrik të këtij viti, është shtyer për…

TRAJNER SPANJOLL TE BESA

Besa Famgas me trajner spanjoll

10 March, 2020 @19:08

Kampionia e shumëfishtë e Kosovës, Besa Famgas, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të ekipit, spanjollin Juan Javier Cabanas. Ekipi…

Të gjitha lajmet nga Të tjera