Të gjitha lajmet

SKUADRA E PRIZRENIT

KH Prizreni zyrtarizon 5 përforcime

Foto: KHPrizreni/fb

KH Prizreni zyrtarizon 5 përforcime

16 January, 2020 @23:51

Skuadra hendbollistike e Prizrenit ka bërë të ditur sonte se ka arritur marrëveshje me pesë lojtarë të ri në skuadër.

Përforcimet e prizrenasve në afatin kalimtar të janarit, që u hap zyrtarisht dje nga FHK, janë: Hamdi Salihu, Drilon Haxhimusa, Qëndrim Ibrahimi, Rikard Quni dhe Arion Tanushi.

Tre të parët kanë ardhur nga ekipi i Kastriotit, ndërsa dyshja e fundit nga ekipi i Dukagjinit.

Prizreni pjesën vjeshtore të stinorit në vitin e rikthimit në Superligë e ka përfunduar, një pikë mbi zonën e rrezikshme, duke qenë i teti në tabelë nga 10 skuadra elitare.

TABELA E STINORIT VJESHTOR: 1. Besa 28p, 2. Prishtina 26p, 3. Trepça 20p, 4. Kastrioti 18p, 5. Vushtrria 15p, 6. Vëllaznimi 12p, 7. Drenica 8p, 8. Prizreni 7p, 9. Llapi 6p dhe Drita 0p.

DUELI I TRETË I GRUPIT

Kosova mposht Gjeorgjinë

Foto: FHK

12 January, 2020 @17:33

Me rezultat të thellë, 30-21, Kosova ka mposhtur Gjeorgjinë në duelin e radhës kualifikues për në Kampionatin Botëror të vitit…

HENDBOLL

Kosova e pafuqishme ndaj Rumanisë

Foto: FHK

11 January, 2020 @19:34

Pas barazimit të mbrëmshëm ndaj Italisë në ndeshjen e parë të fazës së parë kualifikuese drejt Kampionatit Botëror, Kosova…

HENDBOLL

Super Kosova, barazon me Italinë!

Foto: FHK

10 January, 2020 @21:41

Një super paraqitje e përfaqësueses së Kosovës në hendboll! Djemtë e Kosovës barazuan në takimin e luajtur sonte në Benevento…

SUPERLIGA

Prishtina mban kreun, Vushtrria fiton jashtë

24 October, 2019 @23:22

Sonte janë luajtur dy ndeshje tjera të javës së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Vushtrria ka fituar…

HENDBOLL - VAJZAT

Kosova U19 në Liutani, U17 në Itali

Foto: FHK

30 June, 2019 @12:07

Në kuadër të “Raiffeisen Kampi Veror 2019”, përgatitjet i fillojnë Kombëtaret U19 dhe U17 të hendbollisteve. Të dy ekipet tona…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga