Të gjitha lajmet

IHF TROPHY

Me të artën, Kosova siguron IHF Trophy Intercontinental

Foto: FHK

Me të artën, Kosova siguron IHF Trophy Intercontinental

Teksti: FHK

27 October, 2018 @22:19

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll është kampione e IHF Trophy për Evropë. Hendbollistët e rinjë kosovarë të shtunën në finale fituan ndaj Britanisë së Madhe me rezultat 36:31. Ndeshja e luajtur në palestrën 1 Tetori në Prishtinë ishte cilësore dhe me rivalitet. Britanikët nuk u dorëzuan deri në fund, por djelmoshat tanë shfaqën vlera dhe dëshmuan se kanë të ardhme të ndritur.

Me titullin e kampionit, Kosova është kualifikuar për IHF Trophy Interkontinental, që mbahet vitin tjetër.

Është ky një sukses i madh për kombëtaren U18 që i fitoi të gjitha katër ndeshjet e luajtura. Fillimisht në fazën grupore fitoi ndaj Britanisë së Madhe, Moldavisë dhe Shqipërisë e të shtunën në finale sërish fitoi ndaj britanikëve. Pra hendbollistët tanë fituan medaljet e arta në këtë garë që i kushton rëndësi të madhe Federata Ndërkomëbtare e Hendbollit. Medaljet e argjenta iu takuan hendbollistëve britanikë, kurse ato të bronzta hendbollistëve të Moldavisë. Në ndeshjen për vend të tretë, Moldavia fitoi ndaj Shqipërisë me rezultat 29:16.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga