Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEXICAN GP

Red Bull nis nga e para

Red Bull nis nga e para


27 October, 2018 @20:56

Daniel Ricciardo siguroi pole-position’in e dytë këtë sezon, të parin në Meksikë, duke i mohuar kolegut të tij, Max Verstappen pole-position’in e parë në karrierë.

Ricciardo shënoi rrethin më të mirë në kohë prej 1:14.759 në tentimin e fundit, duke lënë mbrapa për 0.026 sekonda Verstappenin.

I treti përfundoi Lewis Hamilton. Britaniku mund të fitojë titullin e radhës të kampionit të botës nesër në garën zyrtare duke u radhitur vetëm në pozitën e shtatë.

 Pozitat startuese në Mexican GP:

Daniel Ricciardo (AUS)
Max Verstappen (HOL)
Lewis Hamilton (GBR)
Sebastian Vettel (GER)
Valteri Bottas (FIN)
Kimi Raikkonen (FIN)
Nico Hulkenberg (GER)
Carlos Sainz (ESP)
Charles Leclerc (MON)
Magnus Ericsson (SWE)

 
Të gjitha lajmet nga Motosports