Tabelat dhe Rezultatet

Stinori


Superliga Play Offs 2021-2022

Çerekfinalet

Ylli
i
Prizreni 1
i

28.04.2022 20:45 P16-PRI 95-87
01.05.2022 17:00 PRI-P16 98-89
04.05.2022 20:30 P16-PRI 68-71

Prishtina 2
i
Trepça
i
Peja 2
i

27.04.2022 20:30 PEJ-BAS 94-70
30.04.2022 20:30 BAS-PEJ 75-77

Bashkimi 0
i

Gjysmëfinalet

Ylli 3
i

07.05.2022 20:30 YLL-PRI 73-48
11.05.2022 20:30 YLL-PRI 79-70
14.05.2022 19:00 PRI-YLL 56-75

Prishtina 0
i
Trepça 3
i

08.05.2022 17:00 TRE-PEJ 75-68
12.05.2022 20:30 TRE-PEJ 107-105
15.05.2022 17:00 PEJ-TRE 72-66
19.05.2022 20:30 PEJ-TRE 76-81

Peja 1
i

FINALJA

Ylli 3
i

22.05.2022 17:30 YLL-TRE 63-62

26.05.2022 20:30 TRE-YLL 46-60

29.05.2022 17:00 YLL-TRE 55-58
02.06.2022 20:30 TRE-YLL 64-70

Trepça 1
i

FITUESI

Ylli
i


Koment

✦ Skuadra që shënon 2 fitore në çerekfinale, kalon në gjysmëfinale. Sistemi i ndeshjeve 1-1-1.

✦ Skuadra që fiton 3 ndeshje në gjysmëfinale, kalon në finale. Sistemi i ndeshjeve 2-2-1.

✦ Skuadra që fiton 3 ndeshje në serinë finale, shpallet kampione. Sistemi i ndeshjeve 1-1-1-1-1.

Play Out:

27.04.2022 12:15 Prishtina e Re - Rahoveci 93-89
30.04.2022 20:30 Rahoveci - Prishtina e Re 120-87