Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHPRESAT

33 lojtare në test para evropianit

Foto: FHK

33 lojtare në test para evropianit


Teksti: FHK

12 July, 2021 @15:53

Të mërkurën më 14 korrik është grumbullimi i parë i hendbollisteve të Kombëtares U17 të Kosovës.

Është planifikuar një testim i lojtareve kandidate, që do të bëhet në palestrën në Ferizaj, nga ora 10:00.

Kombëtarja U17 paraqitet në Evropianin e Divizionit B që mbahet në Lituani prej 7 deri më 15 gusht. Kosova është në grupin A së bashku me Spanjën, Lituaninë, Maqedoninë e Veriut e Finlandën. Ndeshjen e parë hendbollistet tona të reja e kanë më 7 gusht ndaj Spanjës.
Në listën e gjerë janë 33 hendbolliste, shumica prej tyre të klubeve kosovare. Para udhëtimit për në Lituani, Kombëtarja do të ketë grumbullim shumëditorë, që në Evropian të jetë sa më e gatshme.

LISTA E LOJTAREVE dhe KLUBI:

Agnesa Hysa KHF Vushtrria
Olta Cecelia KHF Vushtrria
Albulena Caka KHF Vushtrria
Elma Hoda KHF Vëllaznimi
Elda Varaki KHF Vëllaznimi
Elsa Dana KHF Vëllaznimi
Selvije Mullakadrija KHF Vëllaznimi
Elona Hyseni KHF Trepça
Vanesa Demi KHF Trepca
Elisa Frrokaj KHF Shqiponja
Butrintë Kabashi KHF Shqiponja
Teuta Maloku KHF Samadrexha
Agnesa Basholli KHF Samadrexha
Delvina Basholli KHF Samadrexha
Arlinada Maloku KHF Samadrexha
Arona Krasniqi KHF Prishtina
Diarta Shala KHF Prishtina
Elsa Kongjeli KHF Prishtina
Klea Ajvazi KHF Prishtina
Ermira Berisha KHF Prishtina
Eriona Gecaj KHF Jusuf Gervalla
Blenarda Bytyqi KHF Istogu
Erza Tafilaj KHF Istogu
Doresa Rugova KHF Istogu
Elena Bytyqi KHF Ferizaj
Flaka Hoti KHF Ferizaj
Sofie Shahinaj KHF Dukagjini
Rina Bashota KHF Dukagjini
Marigona Kuqica KHF Dukagjini
Hava Maloku TSG Bad Soden A –jugend(GER)
Adea Jashari Sarpsborg Il Handball (NOR)
Lorena Nikolla HSC Kreuzlingen (SUI)
Ornela Haxhiu HK Malmon(SWE).


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga