Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HENDBOLL

KH Vëllaznimi në EHF European Cup

KH Vëllaznimi në EHF European Cup


8 July, 2021 @17:22

Skuadra e hendbollit KH Vëllaznimi, ka përfunduar procedurat e regjistrimit për Kupën Evropiane të EHF për sezonin 2021/22.

Gjatë javës do të hidhet shorti i rrethit të parë, ku skuadra gjakovare do të mësoj kundërshtarin.

Kështu, klubi i hendbollit nga Gjakova bëhet klubi i parë që me emrin Vëllaznim do të garojë në Evropë në kategorinë e meshkujve.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga