Të gjitha lajmet

BIANCONERI

Andrea Pirlo i gëzuar me trofeun e parë si trajner

Foto: PA Images

Andrea Pirlo i gëzuar me trofeun e parë si trajner


21 January, 2021 @13:48

Andrea Pirlo festoi trofeun e tij të parë si trajner, duke mposhtur Napolin në Supercoppa Italia dhe kjo e ka gëzuar trajnerin italian.

Juventusi fitoi me rezultat 2-0 finalen ndaj Napolit, falë golave nga Cristiano Ronaldo dhe Alvaro Morata, ndërsa napolitanët humben një penallti me Lorenzo Insignen.

Ky është trofeu i parë në karrierën e Pirlos si trajner dhe kjo e ka gëzuar ish-lojtarin e njohur italian, i cili si futbollist aktiv ka fituar çdo trofe të mundshëm.

“Ndjej gëzim të madh, ngritja e trofeut tim të parë si trajner është ndryshe”, ka thënë fillimisht Pirlo për RAI Sport.

Pirlo tregoi se ndjenja është edhe më e mirë sesa si lojtar, sepse për të ai po drejton një skuadër kaq të mrekullueshme dhe një klub historik.

’‘Është e rrallë që dy skuadra luajnë mirë në një finale, por gjëja e rëndësishme është të fitosh. Kur luani me këtë vendosmëri, atëherë fati mund të shkojë në anën tuaj. Ne donim të provonim se nuk jemi skuadra që u pa kundër Interit, kështu që kur luani me këtë zell, vendosmëri dhe qëndrim, ju tërhiqni fat në rrugën tuaj’‘, - përfundoi trajneri i Juventusit.


SERIA A

Viktor Kovalenko transferohet te Atalanta

Serie A/Transfere

Viktor Kovalenko transferohet te Atalanta

01/02/21 @ 15:00

ITALIANI DREJT SPANJËS

Shtegëtari Cutrone, tash drejt bregdetit spanjoll

Serie A/La Liga/Transfere

Shtegëtari Cutrone, tash drejt bregdetit spanjoll

01/02/21 @ 12:45

SERIE A

Kumbulla 78 minuta në fitoren e Romës

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Kumbulla 78 minuta në fitoren e Romës

31/01/21 @ 22:54

E PARA NË SERIE A

Vedati shënon përsëri, Lazio fiton

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vedati shënon përsëri, Lazio fiton

31/01/21 @ 16:43

NUK REALIZOHET

Dështon shkëmbimi Dzeko-Sanchez

Serie A

Dështon shkëmbimi Dzeko-Sanchez

29/01/21 @ 21:00

MEDIA TALK

Juventusi rinis negociatat me Lyonin për Aouar

Serie A/Ligue 1/Transfere

Juventusi rinis negociatat me Lyonin për Aouar

29/01/21 @ 20:46

ROSSONERI

Hakan Çalhanoglu shërohet, i gatshëm për ekipin

Serie A

Hakan Çalhanoglu shërohet, i gatshëm për ekipin

29/01/21 @ 16:03

SERIA A

Federata e Italisë dënon Ibrahimovicin dhe Lukakun

Serie A

Federata e Italisë dënon Ibrahimovicin dhe Lukakun

29/01/21 @ 14:44

MEDIA TALK

Interi dhe Roma në bisedime për shkëmbimin Sanchez-Dzeko

Serie A

Interi dhe Roma në bisedime për shkëmbimin Sanchez-Dzeko

28/01/21 @ 17:06

COPPA ITALIA: JUVENTUS - SPAL + VIDEO

Etrit Berisha me ekip, eliminohen nga Juventusi

Serie A

Etrit Berisha me ekip, eliminohen nga Juventusi

27/01/21 @ 23:44


Të gjitha lajmet nga Serie A