Të gjitha lajmet

ATLETICO MADRID - SEVILLA

Atletico Madrid fiton kundër Sevillas

FOTO: ATL.MADRID - SEVILLA

Atletico Madrid fiton kundër Sevillas


12 January, 2021 @23:25

Skuadra e Simeones ka vazhduar të sigurojë vendin e parë duke fituar tre pikë të rëndësishme kundër Sevillas me rezultat 2-0.

Goli i parë erdhi në minutën e 17’ me anë të Angel Correa.

Sevilla tentoi që të barazojë rezultatin por nuk pati sukses.
.
Pastaj, goli i sigurisë erdhi në pjesën e dytë kur Saul shënoi gol në minutën e 76’.

Me këtë fitore Atletico Madrid forcon edhe më tej vendin e parë ku ka gjithsej 41 pikë me dy ndeshje më pak, ndërsa Sevilla me këtë humbje gjindet në pozitën e gjashtë me 30 pikë.


LA LIGA

Real Madridi fiton bindshëm, ngushtohet diferenca

La Liga

Real Madridi fiton bindshëm, ngushtohet diferenca

23/01/21 @ 23:36

LARGIM

Varane kërkon largimin nga Real Madridi

La Liga/Transfere

Varane kërkon largimin nga Real Madridi

23/01/21 @ 13:45

LA LIGA

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

Premier League/Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

23/01/21 @ 12:22

PROBLEME FINANCIARE

Real Madrid dëshiron Hakimin

Serie A/La Liga/Transfere

Real Madrid dëshiron Hakimin

23/01/21 @ 12:22

TRANSFERE

Wolves vjen me përforcim nga La Liga

Premier League/La Liga/Transfere

Wolves vjen me përforcim nga La Liga

23/01/21 @ 11:55

TRANSFERE

Ylli i Real Madridit po shkon në Arsenal

Premier League/La Liga/Transfere

Ylli i Real Madridit po shkon në Arsenal

22/01/21 @ 18:00

LA LIGA

Valverde lëndohet, Zidane me COVID-19

La Liga

Valverde lëndohet, Zidane me COVID-19

22/01/21 @ 17:10

COPA DEL REY

Dy penallti të humbura në kohë të rregullt, për tu kualifikuar në vazhdime!

La Liga

Dy penallti të humbura në kohë të rregullt, për tu kualifikuar në vazhdime!

22/01/21 @ 00:12

EIBAR - ATLETICO MADRID

Me Suarezin s’ka problem, Atletico ruan distancën

La Liga

Me Suarezin s’ka problem, Atletico ruan distancën

22/01/21 @ 00:01

LA LIGA

Zidane mund të shkarkohet

La Liga

Zidane mund të shkarkohet

21/01/21 @ 12:23


Të gjitha lajmet nga La Liga