Të gjitha lajmet

LA LIGA

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

Foto: Getty Images

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë


23 January, 2021 @12:22

Dy prej lojtarëve të shumtë të cilëve do t’iu mbarojë kontrata me klubet e tyre përkatëse janë Kun Aguero dhe David Alaba. Trajneri i Bayern Munich, Hansi Flick, ka konfirmuar se Alaba nuk do të jetë me ta nga sezoni i ardhshëm pasi do të largohet nga klubi.

Në anën tjetër, Pep Guardiola nuk ka konfirmuar ndonjë largim të mundshëm të argjentinasit nga Citizens.

Në Barcelonë, këtë vit do të mbahen zgjedhjet presidenciale, ku Joan Laporta, Victor Font dhe Toni Freixa do të jenë kandidatët kryesorë për t’u votuar.

Aguero, një sulmues tipik ‘9’ dhe Alaba mbrojtës anësor i cili mund të luaj edhe në qendër,  po kërkojnë një rrugëdalje dhe opsioni për nënshkrimin e tyre tashmë u është dërguar kandidatëve të cilët po garojnë për presidencën e klubit. Barcelona po kalon nëpër një krizë financiare dhe nënshkrimi i ndonjë lojtari me parametra 0, do të ishte i mirëseardhur.


WBA 0-5 CITY

Lider i pastër, e shtata me radhë shkatërrimtare për rivalin

Premier League

Lider i pastër, e shtata me radhë shkatërrimtare për rivalin

26/01/21 @ 23:53

FLET TUCHEL

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

Premier League

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

26/01/21 @ 20:08

PREMIER LEAGUE

Zyrtare: Thomas Tuchel, trajneri i ri i Chelseat

Premier League

Zyrtare: Thomas Tuchel, trajneri i ri i Chelseat

26/01/21 @ 19:57

PREMIER LEAGUE

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

Premier League/Bundesliga/Transfere

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

26/01/21 @ 18:07

OLD TRAFFORD

Rashford i gatshëm për ndeshjen e ardhshme

Premier League

Rashford i gatshëm për ndeshjen e ardhshme

26/01/21 @ 15:34

ISH-BASHKËLOJTARI

Gerrard i zhgënjyer me shkarkimin e Lampardit

Premier League

Gerrard i zhgënjyer me shkarkimin e Lampardit

26/01/21 @ 14:36

CHELSEA

Zyrtare: Chelsea shkarkon Lampardin

Premier League

Zyrtare: Chelsea shkarkon Lampardin

25/01/21 @ 12:37

CHELSEA

Shkarkimi i Lampard, brenda ditës

Premier League

Shkarkimi i Lampard, brenda ditës

25/01/21 @ 12:20

TRANSFER

Arsenal: €2.8 mln për huazimin e Odegaardit

Premier League/Transfere

Arsenal: €2.8 mln për huazimin e Odegaardit

24/01/21 @ 20:53

FA CUP

Përsëri Bruno, United eliminon Liverpoolin!

Premier League

Përsëri Bruno, United eliminon Liverpoolin!

24/01/21 @ 19:58


Të gjitha lajmet nga Premier League