Të gjitha lajmet

FINALJA E PLAYOFFIT

Besa Famgas feston titullin e pestë me radhë

Foto: FHK

Besa Famgas feston titullin e pestë me radhë

28 May, 2018 @17:22

Titulli i katërmbëdhjetë i kampionit pas luftës dhe i pesti me radhë për Besën e Pejës, që ka mposhtur 2-0 në serinë finale të PlayOffit Prishtinën për të marrë trofeun e radhës në hendbollin kosovar.

Pejanët pas fitores në ndeshjen e parë të zhvilluar në Karagaç, kanë mposhtur Prishtinën edhe në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve 34-28 për të bërë serinë 2-0 dhe për të marrë titullin e pestë radhazi.

Besa Famgas më parë ka fituar edhe Kupën e Kosovës dhe ka mbyllur stinorin me kurorë të dyfishtë.

Pas finales trajneri i Besës, Arben Muqolli ka thënë:

“Ky është viti i pestë rresh që po e fitojmë titullin pa ndonjë konkurrencë shumë të madhe, edhe pse këtë vit Prishtina na bëri ballë paksa dhe na shkaktoi një humbje gjatë stinorit. Sidoqoftë, ne kemi menaxhuar mirë finalet dhe përkundër se në ndeshjen e dytë ishte më vështirë, fituam.”

Në anën tjetër, trajneri i Prishtinës, Verim Zherka ka thënë:

“Në pjesën e dytë pësuam rënie në lojë. Kjo na ka ndodhur edhe më parë gjatë stinorit. Po shihet që ka mungesë në ekipin tonë, sidomos në bankë. Te Besa për shembull, kjo as që vërehet.”i:

Prishtina – Besa FamGas 28:34 (17:14)
Prishtina: Ademi, Stoilov 1, Visoka 1, Gjuka 1, Gashi, Kastrati, Kosteski, Prekazi 8, Bajqinovci 5, Sula 1, Fetahu 2, Murtezi, Terziqi 7, Krasniqi 2
Besa FamGas: Curri, Idrizi 1, Biljaka 1, Broqi, Gjuka 11, Jupa 9, Vokshi, Megjiq 5, Dre. Tahirukaj 1, Dri. Tahirukaj 2, Ramosaj, Kukrika 1, Tafilaj, J, Muqolli 3, Beqiraj, Berisha


MONACO GP

Ricciardo fiton në Monaco

Fotot: Formula1.com

27 May, 2018 @17:42

Ngasësi i Red Bullit, Daniel Ricciardo, ka bërë një garë të jashtëzakonshme sot në Monaco, për të fituar garën për…

HENDBOLL

Prishtina arrin finalen

Foto: KH Prishtina

18 May, 2018 @12:11

Prishtina është finalistja e dytë e Play Off-it të Superligës së Kosovës në hendboll. Ndeshjen e parë në Ferizaj Prishtina…

HENDBOLL

Besa në finale, në pritje të kundërshtarit

17 May, 2018 @10:51

Skuadra e Besës nga Peja është finalistja e parë e Play Off-it të sivjetëm në Superligën e Kosovës në hendboll. …

SUPERLIGA HENDBOLL

Kastrioti kryen vjeshtën si lider

Foto: FHK

19 December, 2018 @13:02

Klubi i hendbollit Kastrioti nga Ferizaji ka kryer vjeshtën në Superligë të hendbollit si lider. Ekipi në fjalë duke…

HENDBOLL

Përfaqësuesja vendoset në Sllovaki, gati për ndeshjet

Foto: kosovahandball.info

29 November, 2018 @19:02

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të FHK-së, është bërë e ditur që përfaqësuesja e hendbollit në kategorinë e femrave…

IHF TROPHY

Me të artën, Kosova siguron IHF Trophy Intercontinental

Foto: FHK

27 October, 2018 @22:19

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll është kampione e IHF Trophy për Evropë. Hendbollistët e rinjë kosovarë të shtunën në…

IHF TROPHY 2018

Kosova U18 e artë në IHF Trophy

27 October, 2018 @19:04

Përfaqësuesja e Kosovës U18 në hendboll ka arritur sukses të madh sot, duke e mposhtur Britaninë e Madhe në finale…

MIQËSORJA E PARË NDAJ LUKSEMBURGUT

Albana Arifi shkëlqeu, Kosova fitoi

Foto: FHK

27 October, 2018 @10:02

Përfaqësuesja e femrave të Kosovës është ndarë me fitore nga përballja miqësore me Luksemburgun, zhvilluar mbrëmë në Luksemburg. Verdhekaltërat…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga