Të gjitha lajmet

HENDBOLL

Besa në finale, në pritje të kundërshtarit

Besa në finale, në pritje të kundërshtarit

17 May, 2018 @10:51

Skuadra e Besës nga Peja është finalistja e parë e Play Off-it të sivjetëm në Superligën e Kosovës në hendboll.

Pejanët kaluan në finale pas dy fitoreve në serinë gjysmëfinale ndaj Dritës (13-34 në Gjilan, 40-13 në Pejë), ndërsa në finale e presin fituesin e duelit mes Prishtinës dhe Kastriotit.

Ndeshja e parë në kryeqytet ishte mbyllur 31-24 në të mirë të Prishtinës, derisa ndeshja e dytë luhet sonte (17 maj) në Ferizaj me fillim nga ora 19:00.ATP RANKINGS

Federer përsëri Nr 1

14 May, 2018 @15:02

Roger Federer i është kthyer kreut të renditjes botërore në tenis, pasi që ATP publikoi sot renditjet e reja. …

KARATE EU CHAMPIONSHIP

Serbia s’lejon hyrjen e karateistëve të Kosovës

9 May, 2018 @8:58

Përfaqësuesja e Kosovës në karate nuk do të mund të marr pjesë në Kampionatin Europian të Karatesë që mbahet këto…

AUTO SPORTS

Potera fiton Drag Race-in

Foto: FASK

7 May, 2018 @16:58

Për vetëm 09.131 sekonda Skender Potera e ka kaluar distancën prej 402 metrave dhe me këtë kohë është fitues i…

TEKVANDO

5 garues, 5 medalje nga KT Prizreni

KTPrizreni/fb

7 May, 2018 @15:58

Klubi i Taekwondos Prizreni, ka arritur që me 5 garues të fitojë 5 medalje në garën mbarëkombëtare të mbajtur në…

PASDITE

Superkupa, Peja apo Luboteni?

Foto: KVPeja/fb

3 May, 2018 @11:22

Sot me fillim prej orës 17:00 në palestrën e sporteve Bashkim Selishta në Gjilan, zhvillohet ndeshja finale e Superkupës së…

SONTE

Superkupa e femrave: Drita - Kastrioti

Ekipi i Dritës duke festuar titullin kampion/ Foto: KVDrita/fb

3 May, 2018 @11:15

Sot me fillim prej orës 20:00 në palestrën e sporteve Bashkim Selishta në Gjilan, zhvillohet ndeshja finale e Superkupës së…

HENDBOLL

Përfaqësuesja vendoset në Sllovaki, gati për ndeshjet

Foto: kosovahandball.info

29 November, 2018 @19:02

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të FHK-së, është bërë e ditur që përfaqësuesja e hendbollit në kategorinë e femrave…

IHF TROPHY

Me të artën, Kosova siguron IHF Trophy Intercontinental

Foto: FHK

27 October, 2018 @22:19

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll është kampione e IHF Trophy për Evropë. Hendbollistët e rinjë kosovarë të shtunën në…

IHF TROPHY 2018

Kosova U18 e artë në IHF Trophy

27 October, 2018 @19:04

Përfaqësuesja e Kosovës U18 në hendboll ka arritur sukses të madh sot, duke e mposhtur Britaninë e Madhe në finale…

MIQËSORJA E PARË NDAJ LUKSEMBURGUT

Albana Arifi shkëlqeu, Kosova fitoi

Foto: FHK

27 October, 2018 @10:02

Përfaqësuesja e femrave të Kosovës është ndarë me fitore nga përballja miqësore me Luksemburgun, zhvilluar mbrëmë në Luksemburg. Verdhekaltërat…

IHF TROPHY

Kosova më e mirë se Britania në dy kategori

23 October, 2018 @22:06

Kombëtaret e Kosovës në hendboll për U18 dhe U20 mposhtën Britaninë e Madhe, duke i nisur mbarë garat e IHF…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga