Të gjitha lajmet

ATP RANKINGS

Federer përsëri Nr 1

Federer përsëri Nr 1

14 May, 2018 @15:02

Roger Federer i është kthyer kreut të renditjes botërore në tenis, pasi që ATP publikoi sot renditjet e reja. Zvicerani është lojtari më në moshë që arrin numrin një të botës me 36 vjet e 279 ditë, pasi që Rafael Nadal ra në vend të dytë pas humbjes në çerekfinale nga Dominic Thiem në Madrid Masters, të premten që shkoi. TOP 10 @ ATP

KARATE EU CHAMPIONSHIP

Serbia s’lejon hyrjen e karateistëve të Kosovës

9 May, 2018 @8:58

Përfaqësuesja e Kosovës në karate nuk do të mund të marr pjesë në Kampionatin Europian të Karatesë që mbahet këto…

AUTO SPORTS

Potera fiton Drag Race-in

Foto: FASK

7 May, 2018 @16:58

Për vetëm 09.131 sekonda Skender Potera e ka kaluar distancën prej 402 metrave dhe me këtë kohë është fitues i…

TEKVANDO

5 garues, 5 medalje nga KT Prizreni

KTPrizreni/fb

7 May, 2018 @15:58

Klubi i Taekwondos Prizreni, ka arritur që me 5 garues të fitojë 5 medalje në garën mbarëkombëtare të mbajtur në…

RAFAEL NADAL

Hyn në operim dhe përfundon stinorin!

Foto: rolexparismasters.com

5 November, 2018 @17:13

Ka përfunduar stinori për tenistin legjendar spanjoll, Rafael Nadal. Ai ka bërë të ditur se të hënën do të futet…

PARIS MASTERS 2018

Khachanov befason Djokovicin në finale

5 November, 2018 @14:49

Karen Khachanov ka zhvilluar ndeshjen e karrierës së tij deri tash, duke e shokuar Novak Djokovicin dje në finale të…

WTA FINALET

Svitolina më e mira e vitit

28 October, 2018 @21:17

Elina Svitolina fitoi turneun më të madh në karrierën e saj duke mposhtur amerikanen Sloane Stephens në turneun final të…

REKORDE

E 99-ta për Federerin

28 October, 2018 @18:24

Në dy sete, 7-6, 6-4, Roger Federer mposhti kualifikuesin Marius Copil për të fituar për të katërtën herë në Basel.…

WTA FINALET

Gjysmëfinale befasuese

26 October, 2018 @21:35

Katër bartëset e para të turneut final të sezonit janë eliminuar në fazën e grupeve. E fundit ishte Agnelique Kerber…

Të gjitha lajmet nga Tenis