Të gjitha lajmet

KARATE EU CHAMPIONSHIP

Serbia s’lejon hyrjen e karateistëve të Kosovës

Serbia s’lejon hyrjen e karateistëve të Kosovës

9 May, 2018 @8:58

Përfaqësuesja e Kosovës në karate nuk do të mund të marr pjesë në Kampionatin Europian të Karatesë që mbahet këto ditë në Novi Sad të Serbisë.

Kjo, pasi që policia serbe në kufirin e Merdares ka ndalë ekspeditën e përfaqësueses së Kosovës dhe nuk kanë lejuar hyrjen e tyre në Serbi.

Karate European Championship

Policët serbë kanë treguar Vendimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë, duke treguar urdhërin për moslejimin e sportistëve në Serbi.

Përfaqësuesja është kthyer në këto momente në Prishtinë.AUTO SPORTS

Potera fiton Drag Race-in

Foto: FASK

7 May, 2018 @16:58

Për vetëm 09.131 sekonda Skender Potera e ka kaluar distancën prej 402 metrave dhe me këtë kohë është fitues i…

TEKVANDO

5 garues, 5 medalje nga KT Prizreni

KTPrizreni/fb

7 May, 2018 @15:58

Klubi i Taekwondos Prizreni, ka arritur që me 5 garues të fitojë 5 medalje në garën mbarëkombëtare të mbajtur në…

PASDITE

Superkupa, Peja apo Luboteni?

Foto: KVPeja/fb

3 May, 2018 @11:22

Sot me fillim prej orës 17:00 në palestrën e sporteve Bashkim Selishta në Gjilan, zhvillohet ndeshja finale e Superkupës së…

SONTE

Superkupa e femrave: Drita - Kastrioti

Ekipi i Dritës duke festuar titullin kampion/ Foto: KVDrita/fb

3 May, 2018 @11:15

Sot me fillim prej orës 20:00 në palestrën e sporteve Bashkim Selishta në Gjilan, zhvillohet ndeshja finale e Superkupës së…

SUPERKUPA PËR FEMRA E MESHKUJ

Kampionët në kërkim të Superkupës

Foto: FVK

2 May, 2018 @12:26

Dy skuadrat kampione të Kosovës në volejboll, KV Drita te femrat dhe KV Peja te meshkujt, pasditen e nesërme (3…

AZERBAIJAN GP

Lewis Hamilton fiton garën e Azerbejxhanit

Foto: Formula 1

29 April, 2018 @15:58

Garë e çmendur ishte gara e katërt e sezonit në Baku të Azerbejxhanit. Njëmbëdhjetë rrathë para fundit, Daniel Ricciardo…

XHUDO

Kosova dhe xhudo, dominimi vazhdon!

26 April, 2018 @20:38

Në ditën e parë të kampionatit evropian që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit, përfaqësuesja e Kosovës ka arritur…

AUTOMOBILIZËM

Faton Rama fiton garën e Prizrenit

Foto: FASK

23 April, 2018 @16:22

Faton Rama është fitues i garës së parë në disiplinën auto sllallom, e cila në kuadër të Kampionatit të Kosovës…

VOLEJBOLL - FINALJA E MADHE

Peja kampione e Kosovës

KV Peja/ fb

22 April, 2018 @21:15

Peja ka shënuar fitore në finalen dramatike ndaj Prishtinës në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve sot, për të marrë…

TEKVANDO

10 medalje për Prizrenin në Taekwondo

Foto: KTPrizren/fb

17 April, 2018 @11:47

Në kampionatin regjional “Tirana Challenge” organizuar në Tiranë, që u mbajt në fundjavën që e lamë pas, morrën pjesë rreth…

VOLEJBOLL

Rezultatet e xhiros VIII dhe orari i xhiros IX në volejboll

30 November, 2018 @16:02

Janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së tetë të Superligës së meshkujve dhe asaj të femrave në volejboll. Java e nëntë…

VOLEJBOLL

Volejboll, terminet e fundjavës në të gjitha konkurrencat

24 November, 2018 @11:12

Terminet e ndeshjeve të javës 7 të Superligës së Volejbollit në të dyja konkurrencat, si dhe terminet e ndeshjeve të…

WINTERSPORTS

Sezoni i borës

24 November, 2018 @10:27

Çka ka në stinën më të ftohtë të vitit? Risitë dhe pritjet si dhe garat më interesante… Shkruan: Luan…

AMERIKANE

Tre sundimtarët e ardhshëm të NBA-së

22 November, 2018 @15:43

Djajtë e kaltër Mike Krzyzewski është në sezonin e 39-të të punës së tij si trajner i ekipit të basketbollit…

KOSOVA

Refuzon sportistët nga Kosova, vërejtje edhe për Indinë

19 November, 2018 @13:11

Pas detyrimit të shtetit të Spanjës nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik që t’i pranojë sportistët e Kosovës me simbolet shtetërore…

Të gjitha lajmet nga Të tjera