Të gjitha lajmet

AUTOMOBILIZËM

Faton Rama fiton garën e Prizrenit

Foto: FASK

Faton Rama fiton garën e Prizrenit

Teksti: FASK

23 April, 2018 @16:22

Faton Rama është fitues i garës së parë në disiplinën auto sllallom, e cila në kuadër të Kampionatit të Kosovës në automobilizëm u mbajt në Prizren.

Anëtari i RC Prishtina, me veturën e tij Renault Clio, deri te fitorja arriti me kohën 03:08.447 minuta. Pas tij u rendit Alban Berisha i Prizreni D&G me Suzuki Swift, i cili në krahasim me fituesin u vonua për 02.657 sekonda, ndërsa podiumi i fituesve në plasmanin gjeneral u plotësua me anëtarin e Auto Klubit Kaçandolli PRT, i cili u vonua për 05.528 sekonda. Gara në përgjithësi ka qenë mjaft atraktive dhe ka kaluar pa asnjë incident, ndërsa interesimi i garuesve, e po ashtu edhe i dashamirëve të auto sportit ka qenë mjaft i madh.

Rezultatet:

Klasa 2 (mbi 1200 - 1600 ccm) Grupi 1
1.Labinot Kolgeci (Citroen - Prizreni D&G) 03:53.045
2.Arion Balluku (Toyota - Prizreni D&G) +09.805

Klasa 3 (mbi 1600 ccm) Grupi 1
1.Jeton Qerimi (BMW - Gjilani) 03:25.860
2.Bashkim Memaj (Honda - Prizreni D&G) +09.206
3.Suhejb Vuqiterna (Honda - Rahoveci) +10.703

Klasa 6 (mbi 1600 ccm) Grupi 2
1.Valon Rexhepi (Seat - Eurogoma RT) 03:24.149
2.Tahir Rexhepi (Seat - DTM) +06.403
3.Kastriot Buqaj (Audi - Kaçandolli PRT) +20.614

Klasa 7 (deri 1200 ccm) Grupi 3
1.Kreshnik Mariqi (Yugo - Prizreni D&G) 03:14.279
2.Emin Sabir (Yugo - Prizreni D&G) +01.096
3.Halil Çereti (Yugo - Prizreni D&G) +01.663

Klasa 8 (mbi 1200-1600 ccm) Grupi 3
1.Alban Berisha (Suzuki - Prizreni D&G) 03:11.104
2.Leutrim Bytyqi (Peugeot - Ferizaj) +04.071
3.Rexhep Bytyqi (Honda - Ferizaj) +11.078

Klasa 9 (mbi 1600 ccm) Grupi 3
1.Faton Rama (Renault - RC Prishtina) 03:08.447
2.Valon Jaha (BMW - Kaçandolli PRT) +05.528
3.Besart Pruthi (Opel - Gjakova 137) +08.902

Plasmani gjeneral:
1.Faton Rama (Renault - RC Prishtina) 03:08.447 minuta
2.Alban Berisha (Suzuki - Prizreni D&G) +02.657
3.Valon Jaha (BMW - Kaçandolli PRT) +05.528

Plasmani ekipor:
1.Prizreni D&G 55 pikë
2.Kaçandolli PRT 37
3.Ferizaj 35

VOLEJBOLL - FINALJA E MADHE

Peja kampione e Kosovës

KV Peja/ fb

22 April, 2018 @21:15

Peja ka shënuar fitore në finalen dramatike ndaj Prishtinës në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve sot, për të marrë…

TEKVANDO

10 medalje për Prizrenin në Taekwondo

Foto: KTPrizren/fb

17 April, 2018 @11:47

Në kampionatin regjional “Tirana Challenge” organizuar në Tiranë, që u mbajt në fundjavën që e lamë pas, morrën pjesë rreth…

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 April, 2018 @18:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi, vajzat që po e përfaqësojnë Kosovën në…

VOLEJBOLL

KV Vëllaznimi në Superligë pas 20 viteve

Foto: KV Vëllaznimi

16 April, 2018 @17:30

Pas 20 viteve, skuadra e Vëllaznimit në sportin e volejbollit ka arritur të rikthehet në Superligën e Kosovës në këtë…

SHORTI

Kosova mëson kundërshtarët në kualifikime për EURO2020

12 April, 2018 @21:15

Janë caktuar kundërshtarët e përfaqësueses së Kosovës në hendboll, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Kosova gjendet në Grupin…

SOT SHORTI

Kosova në pritje të rivalëve në kualifikime për EURO2020

BOROZANI/D.S.

12 April, 2018 @10:13

Sot në ora 19:00 në Trondheim të Norvegjisë, do të hidhet shorti për kualifikimet e EURO 2020 në hendboll. Përfaqësuesja…

INFO

Plaçkitet zyrja e FSK-së në Brezovicë

Foto nga arkivi i FSK-së/fb

15 February, 2019 @0:12

Zyrja e Federatës së Skijimit të Kosovës që gjendet në hotelin Molika të Brezovicës, është plaçkitur sot nga persona të…

GRAND SLAM PARIS 2019

Distria kap të argjendtën

9 February, 2019 @17:23

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka arritur të fitojë medaljen e argjendtë në Grand Slam të Parisit sot. Pejanja Krasniqi…

GRAND SLAM PARIS 2019

Distria Krasniqi në finale

9 February, 2019 @15:37

Xhudisja kosovare Distria Krasniqi ka arritur finalen në Grand Slam të Parisit. Në kategorinë e saj, nën 48 kilogramë,…

KARATE

Melos Gashi siguron medalje në evropian

8 February, 2019 @20:09

Karateisti Melos Gashi ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në kampionatin evropian për U21, juniorë dhe kadetë, që po mbahet në…

ARE 2019

Albini përfundon i 45-ti në garë

6 February, 2019 @15:46

Skitari kosovar Albin Tahiri ka përfunduar garën në Super G në Botërorin Are 2019 në pozitën e 45-të. Tahiri…

Të gjitha lajmet nga Të tjera