Të gjitha lajmet

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

16 April, 2018 @18:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi, vajzat që po e përfaqësojnë Kosovën në këtë sport e kanë mposhtur sot përfaqësuesen e Madagaskarit me rezultat 2-1 në 3 duelet e zhvilluara.

Teniserja kosovare Arlinda Rushiti e mposhti 2-0 në sete teniseren Tsantaniony, Liridona Murati u mposht nga nga Robinson 2-1 në sete, ndërsa fitorja e Kosovës erdhi pasi që në sistemin ‘double’, Arlinda Rushiti e Blearta Ukëhaxhaj fituan 2-1 ndaj kundërshtareve nga Madagaskari dhe i dhanë Kosovës fitoren me rezultat 2-1.

Në të njëjtin grup me Kosovën e Madagaskarin ndodhen edhe Qipro, Tunizia e Algjeria, ku favorite për të qenë fituese e grupit llogaritet Tunizia, e cila ka teniseret e ranguara më së larti në listën e WTA-së në krahasim me përfaqësueset e tjera të grupit.

Fituesi i këtij grupi luan me fituesin e grupit tjetër, e më pas fituesi i përgjithshëm kalon një kategori më lartë për edicionin e vitit të ardhshëm.VOLEJBOLL

KV Vëllaznimi në Superligë pas 20 viteve

Foto: KV Vëllaznimi

16 April, 2018 @17:30

Pas 20 viteve, skuadra e Vëllaznimit në sportin e volejbollit ka arritur të rikthehet në Superligën e Kosovës në këtë…

SHORTI

Kosova mëson kundërshtarët në kualifikime për EURO2020

12 April, 2018 @21:15

Janë caktuar kundërshtarët e përfaqësueses së Kosovës në hendboll, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Kosova gjendet në Grupin…

SOT SHORTI

Kosova në pritje të rivalëve në kualifikime për EURO2020

BOROZANI/D.S.

12 April, 2018 @10:13

Sot në ora 19:00 në Trondheim të Norvegjisë, do të hidhet shorti për kualifikimet e EURO 2020 në hendboll. Përfaqësuesja…

GRAND PRIX ANTALYA 2018

Loriana Kuka e artë në Antalya 2018

8 April, 2018 @15:43

Xhudistja pejane, Loriana Kuka, është stolisur me medaljen e artë në Grand Prix të Antalyas sot, duke fituar në finale.…

XHUDO BERLIN - KUPA EUROPIANE U18

Edhe Erza Muminoviq e artë

Foto: FXHK

7 April, 2018 @21:53

Erza Muminoviq (-44kg) ka shkëlqyer në kupën Evropiane për kadet në Berlin, me 4 ndeshje të fituara, duke e marrë…

ANTALYA GP

Akili i shtati në Antalya GP

7 April, 2018 @16:32

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka përfunduar i shtati në kategorinë e tij në Grand Prixin që po mbahet këto ditë…

AUSTRALIAN OPEN / MEN'S FINAL

Nole i pamëshirshëm, deklason Nadalin dhe fiton Australian Open

Foto: BBC

27 January, 2019 @11:51

Një finale aspak interesante dhe atraktive ishte kjo e sotmja mes Novak Djokovicit dhe Rafael Nadalit.

AUSTRALIAN OPEN / WOMEN'S FINAL

Naomi Osaka, fituese e Australian Open 2019

26 January, 2019 @12:17

Kampionja në fuqi e US Open, Naomi Osaka, arriti sot ta fitojë Grand Slamin e dytë në karrierë, duke e…

AUS OPEN / SEMI FINALS

Nole, lehtësisht në finale

25 January, 2019 @11:11

Sikur Rafa Nadal dje, edhe Novak Djokovic nuk hasi në shumë probleme në gjysmëfinalen e sotme të Aus Open…

XHUDO

Majlinda në gjysmëfinale të Grand Prix Tel Aviv

24 January, 2019 @12:32

Në Grand Prixin e parë të vitit 2019, Majlinda Kelmendi ka arritur të kalojë në gjysmëfinale. Sipas shortit, rrethin e…

AUSTRALIA OPEN

Nadali pa telashe në finale të AUS Open

24 January, 2019 @12:25

Numri dy i botës, Rafael Nadal, pa telashe e mposhti grekun Stefanos Tsitsipasin, për ta arritur kështu inalen e Australia…

Të gjitha lajmet nga Tenis