Të gjitha lajmet

ANTALYA GP

Akili i shtati në Antalya GP

Akili i shtati në Antalya GP

7 April, 2018 @16:32

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka përfunduar i shtati në kategorinë e tij në Grand Prixin që po mbahet këto ditë në Antalya të Turqisë.

Akili mposhi me ippon Bektir Rysmabetovin e Kirgistanit në fillim, pastaj edhe Hehruzi Khojazodan e Taxhikistianit, për t’u kualifikuar në çerekfinale të garës.

E aty, ai u mposht nga jugkoreani Changrim An, i cili mban medaljen e bronztë nga Botërori. Jugkoreanit An iu deshën vazhdimet për ta mposhtur Akilin, pasi që në kohë të rregullt lufta kishte përfunduar baraz.

Akili më pas në luftë të repasazhit u mposht nga iraniani Mohammad Mohammadi për të përfunduar i shtati turneun në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Ekipi i xhudistëve të Kosovës tash do të udhëtojë për në Tel Aviv të Izrealit, ku mbahet Kampionati Europian prej 26 deri më 28 prill.

XHUDO

Edhe Nora Gjakova e artë, Fjolla Kelmendi e argjendtë

Foto: NOC Kosova

6 April, 2018 @19:32

Pas Distria Krasniqit, me medalje të artë nga Antalya do të kthehet edhe Nora Gjakova. Nora Gjakova mposhti në…

XHUDO

Kosova dominon xhudon, Distria e artë në Antalya

6 April, 2018 @16:22

Vazhdon shkëlqimi i Kosovës në sportin e xhudos! Me medalje të artë turneun e Antalyas e ka mbyllur Distria Krasniqi,…

CAKTOHEN TERMINET

Finalet e Kupës, më 5 prill

4 April, 2018 @15:50

Federata e Volejbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se është përcaktuar data dhe ora e ndeshjeve finale të…

INFO

Plaçkitet zyrja e FSK-së në Brezovicë

Foto nga arkivi i FSK-së/fb

15 February, 2019 @0:12

Zyrja e Federatës së Skijimit të Kosovës që gjendet në hotelin Molika të Brezovicës, është plaçkitur sot nga persona të…

GRAND SLAM PARIS 2019

Distria kap të argjendtën

9 February, 2019 @17:23

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka arritur të fitojë medaljen e argjendtë në Grand Slam të Parisit sot. Pejanja Krasniqi…

GRAND SLAM PARIS 2019

Distria Krasniqi në finale

9 February, 2019 @15:37

Xhudisja kosovare Distria Krasniqi ka arritur finalen në Grand Slam të Parisit. Në kategorinë e saj, nën 48 kilogramë,…

KARATE

Melos Gashi siguron medalje në evropian

8 February, 2019 @20:09

Karateisti Melos Gashi ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në kampionatin evropian për U21, juniorë dhe kadetë, që po mbahet në…

ARE 2019

Albini përfundon i 45-ti në garë

6 February, 2019 @15:46

Skitari kosovar Albin Tahiri ka përfunduar garën në Super G në Botërorin Are 2019 në pozitën e 45-të. Tahiri…

Të gjitha lajmet nga Të tjera