Të gjitha lajmet

TEKVANDO

10 medalje për Prizrenin në Taekwondo

Foto: KTPrizren/fb

10 medalje për Prizrenin në Taekwondo

17 April, 2018 @11:47

Në kampionatin regjional “Tirana Challenge” organizuar në Tiranë, që u mbajt në fundjavën që e lamë pas, morrën pjesë rreth 400 garues nga 9 shtete të ndryshme, ndërsa Klubi i Taekwondo-së “Prizreni” u përfaqësua me 13 garues të moshave dhe peshave të ndryshme nga të dy gjinitë.

Nga ekipi i KT Prizreni 10 taekwondo-istë u kthyen në shtëpi me medalje, prej të cilave 2 të arta, tre të argjendta dhe 5 të bronzta.

Me medalje të artë u stolisën garuesit:
- Ermal Shaqiri,
- Mustafa Shpejti.
Me medalje të argjendtë u stolisën:
- Ubejd Danjolli,
- Merjem Kude,
- Alixhan Sutallari.
Me medalje të bronztë
- Uvejs Danjolli,
- Kanita Danjolli,
- Shennur Sutallari,
- Rrezona Namlexhiu,
- Enis Dapko.

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 April, 2018 @18:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi, vajzat që po e përfaqësojnë Kosovën në…

VOLEJBOLL

KV Vëllaznimi në Superligë pas 20 viteve

Foto: KV Vëllaznimi

16 April, 2018 @17:30

Pas 20 viteve, skuadra e Vëllaznimit në sportin e volejbollit ka arritur të rikthehet në Superligën e Kosovës në këtë…

SHORTI

Kosova mëson kundërshtarët në kualifikime për EURO2020

12 April, 2018 @21:15

Janë caktuar kundërshtarët e përfaqësueses së Kosovës në hendboll, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Kosova gjendet në Grupin…

INFO

Plaçkitet zyrja e FSK-së në Brezovicë

Foto nga arkivi i FSK-së/fb

15 February, 2019 @0:12

Zyrja e Federatës së Skijimit të Kosovës që gjendet në hotelin Molika të Brezovicës, është plaçkitur sot nga persona të…

GRAND SLAM PARIS 2019

Distria kap të argjendtën

9 February, 2019 @17:23

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka arritur të fitojë medaljen e argjendtë në Grand Slam të Parisit sot. Pejanja Krasniqi…

GRAND SLAM PARIS 2019

Distria Krasniqi në finale

9 February, 2019 @15:37

Xhudisja kosovare Distria Krasniqi ka arritur finalen në Grand Slam të Parisit. Në kategorinë e saj, nën 48 kilogramë,…

KARATE

Melos Gashi siguron medalje në evropian

8 February, 2019 @20:09

Karateisti Melos Gashi ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në kampionatin evropian për U21, juniorë dhe kadetë, që po mbahet në…

ARE 2019

Albini përfundon i 45-ti në garë

6 February, 2019 @15:46

Skitari kosovar Albin Tahiri ka përfunduar garën në Super G në Botërorin Are 2019 në pozitën e 45-të. Tahiri…

Të gjitha lajmet nga Të tjera