Të gjitha lajmet

VOLEJBOLL - FINALJA E MADHE

Peja kampione e Kosovës

KV Peja/ fb

Peja kampione e Kosovës

22 April, 2018 @21:15

KV Prishtina Volley 25 13 15 25 9
KV Peja 23 25 25 23 15

Peja ka shënuar fitore në finalen dramatike ndaj Prishtinës në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve sot, për të marrë titullin e tretë të kampionit të Kosovës në histori të klubit.

Seria finale kishte nisur në Prishtinë, ku kishin fituar pejanët. E më pas, derisa mendohej që trofeu i Kupës do të ngritej në Karagaç, befasoi Prishtina, për të çuar serinë në ndeshjen finale, të tretë.

Sot, Peja u tregua më e koncentruar në setin e fundit, për të fituar ndeshjen e tretë finale dhe për të ngritur trofeun e kampionit të Kosovës në palestrën kundërshtare.

Rezultati sipas seteve i ndeshjes së sotme kishte këtë rrjedhë: 25-23, 13-25, 15-25, 25-23 dhe 9-15, që e bëri ndeshjen 2-3 me sete për Pejën dhe në total, 1-2 për Pejën në serinë finale.

TEKVANDO

10 medalje për Prizrenin në Taekwondo

Foto: KTPrizren/fb

17 April, 2018 @11:47

Në kampionatin regjional “Tirana Challenge” organizuar në Tiranë, që u mbajt në fundjavën që e lamë pas, morrën pjesë rreth…

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 April, 2018 @18:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi, vajzat që po e përfaqësojnë Kosovën në…

VOLEJBOLL

KV Vëllaznimi në Superligë pas 20 viteve

Foto: KV Vëllaznimi

16 April, 2018 @17:30

Pas 20 viteve, skuadra e Vëllaznimit në sportin e volejbollit ka arritur të rikthehet në Superligën e Kosovës në këtë…

INFO

Plaçkitet zyrja e FSK-së në Brezovicë

Foto nga arkivi i FSK-së/fb

15 February, 2019 @0:12

Zyrja e Federatës së Skijimit të Kosovës që gjendet në hotelin Molika të Brezovicës, është plaçkitur sot nga persona të…

GRAND SLAM PARIS 2019

Distria kap të argjendtën

9 February, 2019 @17:23

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka arritur të fitojë medaljen e argjendtë në Grand Slam të Parisit sot. Pejanja Krasniqi…

GRAND SLAM PARIS 2019

Distria Krasniqi në finale

9 February, 2019 @15:37

Xhudisja kosovare Distria Krasniqi ka arritur finalen në Grand Slam të Parisit. Në kategorinë e saj, nën 48 kilogramë,…

KARATE

Melos Gashi siguron medalje në evropian

8 February, 2019 @20:09

Karateisti Melos Gashi ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në kampionatin evropian për U21, juniorë dhe kadetë, që po mbahet në…

ARE 2019

Albini përfundon i 45-ti në garë

6 February, 2019 @15:46

Skitari kosovar Albin Tahiri ka përfunduar garën në Super G në Botërorin Are 2019 në pozitën e 45-të. Tahiri…

Të gjitha lajmet nga Të tjera