Të gjitha lajmet

AUTO SPORTS

Potera fiton Drag Race-in

Foto: FASK

Potera fiton Drag Race-in

Teksti: FASK

7 May, 2018 @16:58

Për vetëm 09.131 sekonda Skender Potera e ka kaluar distancën prej 402 metrave dhe me këtë kohë është fitues i garës Drag Race, e cila u mbajt në pistën e vjetër të aeroportit në Sllatinë.

Nën organizim të Federatës së Auto Sportit të Kosovës dhe Auto Klubit Euro Goma, gjatë dy ditëve të fundjavës u organizua Drag Race i parë për këtë vit nga katër sa janë të paraparë.

Potera, i cili edhe në garat e mëhershme ka arritur sukses, ishte i pakonkurrencë dhe i vetmi që në kualifikime e siguroi paraqitjen në Klasën e 9 sekondave.

Gara u mbajt në tri grupe, AWD (veturat që tërheqin me katër rrota), RWD (veturat që tërheqin me rrota të pasme) dhe FWD (vetura që tërheqin me rrota të përparme), ndërsa klasat u përcaktuan sipas rezultateve të arritura të shtunën në garën kualifikuese.

Rezultatet:


AWD
Klasa 9
1.Skender Potera

Klasa 10
1.Adem Rexhepi
2.Gojart Potera
3.Naim Shabani
4.Ardi Potera

Klasa 11
1.Agron Ismajli
2.Elvis Kosova

Klasa 12
1.Arben Dibrani

Klasa 13
1.Behar Emrullahu
2.Eldonis Llapashtica
3.Lavdat Vllahiu

Klasa 14
1.Flamur Ismajli
2.Lulzim Zuka


FWD
Klasa 12
1.Hilmi Behrami

Klasa 13
1.Leutrim Isufi
2.Liridon Gashi
3.Leutrim Gjata

Klasa 14
1.Ilir Potera
2.Dukagjin Berisha
3.Gentrit Ramadani

Klasa 15
1.Leutrim Sylejmani
2.Arlind Ramadani
3.Agron Buduri

Klasa 16
1.Arbnor Nrecaj
2.Leutrim Sopjani
3. Pajtim Qupeva

RWD
Klasa 11
1.Arbnor Musliu
2.Esad Dosljak

Klasa 13
Ardian Rama

Klasa 14
1.Reshat Pulaj
2.Belkin Fazliu

Klasa 15
1.Mehmet GrajqevciTEKVANDO

5 garues, 5 medalje nga KT Prizreni

KTPrizreni/fb

7 May, 2018 @15:58

Klubi i Taekwondos Prizreni, ka arritur që me 5 garues të fitojë 5 medalje në garën mbarëkombëtare të mbajtur në…

PASDITE

Superkupa, Peja apo Luboteni?

Foto: KVPeja/fb

3 May, 2018 @11:22

Sot me fillim prej orës 17:00 në palestrën e sporteve Bashkim Selishta në Gjilan, zhvillohet ndeshja finale e Superkupës së…

SONTE

Superkupa e femrave: Drita - Kastrioti

Ekipi i Dritës duke festuar titullin kampion/ Foto: KVDrita/fb

3 May, 2018 @11:15

Sot me fillim prej orës 20:00 në palestrën e sporteve Bashkim Selishta në Gjilan, zhvillohet ndeshja finale e Superkupës së…

SUPERKUPA PËR FEMRA E MESHKUJ

Kampionët në kërkim të Superkupës

Foto: FVK

2 May, 2018 @12:26

Dy skuadrat kampione të Kosovës në volejboll, KV Drita te femrat dhe KV Peja te meshkujt, pasditen e nesërme (3…

AZERBAIJAN GP

Lewis Hamilton fiton garën e Azerbejxhanit

Foto: Formula 1

29 April, 2018 @15:58

Garë e çmendur ishte gara e katërt e sezonit në Baku të Azerbejxhanit. Njëmbëdhjetë rrathë para fundit, Daniel Ricciardo…

XHUDO

Kosova dhe xhudo, dominimi vazhdon!

26 April, 2018 @20:38

Në ditën e parë të kampionatit evropian që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit, përfaqësuesja e Kosovës ka arritur…

AUTOMOBILIZËM

Faton Rama fiton garën e Prizrenit

Foto: FASK

23 April, 2018 @16:22

Faton Rama është fitues i garës së parë në disiplinën auto sllallom, e cila në kuadër të Kampionatit të Kosovës…

VOLEJBOLL - FINALJA E MADHE

Peja kampione e Kosovës

KV Peja/ fb

22 April, 2018 @21:15

Peja ka shënuar fitore në finalen dramatike ndaj Prishtinës në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve sot, për të marrë…

TEKVANDO

10 medalje për Prizrenin në Taekwondo

Foto: KTPrizren/fb

17 April, 2018 @11:47

Në kampionatin regjional “Tirana Challenge” organizuar në Tiranë, që u mbajt në fundjavën që e lamë pas, morrën pjesë rreth…

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 April, 2018 @18:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi, vajzat që po e përfaqësojnë Kosovën në…

VOLEJBOLL

Volejboll, terminet e fundjavës në të gjitha konkurrencat

24 November, 2018 @11:12

Terminet e ndeshjeve të javës 7 të Superligës së Volejbollit në të dyja konkurrencat, si dhe terminet e ndeshjeve të…

WINTERSPORTS

Sezoni i borës

24 November, 2018 @10:27

Çka ka në stinën më të ftohtë të vitit? Risitë dhe pritjet si dhe garat më interesante… Shkruan: Luan…

AMERIKANE

Tre sundimtarët e ardhshëm të NBA-së

22 November, 2018 @15:43

Djajtë e kaltër Mike Krzyzewski është në sezonin e 39-të të punës së tij si trajner i ekipit të basketbollit…

KOSOVA

Refuzon sportistët nga Kosova, vërejtje edhe për Indinë

19 November, 2018 @13:11

Pas detyrimit të shtetit të Spanjës nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik që t’i pranojë sportistët e Kosovës me simbolet shtetërore…

GRAND PRIX HAGUE 2018

I argjendtë, Akili fantastik pëson në fund

Foto: ijf/fb

17 November, 2018 @18:02

Pas një dueli të lodhshëm ndaj rusit Musa Mogushkov, Akil Gjakova është mposhtur në finale të Grand Prix Hague 2018,…

Të gjitha lajmet nga Të tjera