Të gjitha lajmet

AZERBAIJAN GP

Lewis Hamilton fiton garën e Azerbejxhanit

Foto: Formula 1

Lewis Hamilton fiton garën e Azerbejxhanit

29 April, 2018 @15:58

Garë e çmendur ishte gara e katërt e sezonit në BakuAzerbejxhanit.

Njëmbëdhjetë rrathë para fundit, Daniel Ricciardo goditi bashkë-vozitësin e Red Bull, Max Verstappen, duke mbetur të dy jashtë garës, sa ishin në pozitat katër e pesë.

Gjatë veturës së sigurisë, Romain Grosjean duke nxehur gomat goditi murin anësor, duke shtuar kohën e veturës së sigurisë deri katër rrathë para fundit. Me rifillimin e garës, Vettel në tentim për të marrë primatin nga Bottas, humbi pozitë duke përfunduar i katërti, derisa Bottas pati shpërthim gome vetëm një rreth më vonë.

Në fund, Lewis Hamilton shënoi fitoren e radhës, të 63-tën në karrierë. Kimmi Raikkonen përfundoi i dyti, me Sergio Perez që mori pozitën e fundit në podium.
 
Pas garës së Azerbajxhanit, Lewis Hamilton kalon në krye të renditjes së përgjithshme me 70 pikë, katër më shumë se Vettel. Raikkonen është i treti me 48 pikë, para finlandezit tjetër, Valtteri Bottas me 40 pikë.
 
Tek ekipet, Ferrari mbetet në krye me 114 pikë, para Mercedes me 110.XHUDO

Kosova dhe xhudo, dominimi vazhdon!

26 April, 2018 @20:38

Në ditën e parë të kampionatit evropian që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit, përfaqësuesja e Kosovës ka arritur…

AUTOMOBILIZËM

Faton Rama fiton garën e Prizrenit

Foto: FASK

23 April, 2018 @16:22

Faton Rama është fitues i garës së parë në disiplinën auto sllallom, e cila në kuadër të Kampionatit të Kosovës…

VOLEJBOLL - FINALJA E MADHE

Peja kampione e Kosovës

KV Peja/ fb

22 April, 2018 @21:15

Peja ka shënuar fitore në finalen dramatike ndaj Prishtinës në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve sot, për të marrë…

TEKVANDO

10 medalje për Prizrenin në Taekwondo

Foto: KTPrizren/fb

17 April, 2018 @11:47

Në kampionatin regjional “Tirana Challenge” organizuar në Tiranë, që u mbajt në fundjavën që e lamë pas, morrën pjesë rreth…

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 April, 2018 @18:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi, vajzat që po e përfaqësojnë Kosovën në…

VIZITA E FUNDIT

Todt shikoi garën F1 me Schumacherin

7 December, 2018 @15:31

Ish shefi i Michael Schumacherit, Jean Todt, ka bërë të ditur se ka shikuar bashkë me Schumacherin garën për Çmimin…

FITON GARËN

Mposht rivalin deri më 2023

Foto: (S.Mantey / The Team)

25 November, 2018 @12:20

Prodhuesi italian i gomave, furnizuesi i ekipeve të Formula 1, Pirelli, ka fituar garën për të qenë furnizuesi i vetëm…

LEWIS HAMILTON

Titulli i pestë

28 October, 2018 @22:00

Piloti britanik, Lewis Hamilton, ka festuar sonte pas garës në Meksikë, titullin e pestë të kampionit të Formula 1. …

MEXICAN GP

Red Bull nis nga e para

27 October, 2018 @20:56

Daniel Ricciardo siguroi pole-position’in e dytë këtë sezon, të parin në Meksikë, duke i mohuar kolegut të tij, Max Verstappen…

FORMULA 1

Raikkonen shtyen festën e Hamiltonit

21 October, 2018 @22:05

Tetë pikë më tepër se Vettel iu nevojiteshin Hamiltonit për të fituar për të pestën herë titullin e kampionit të…

Të gjitha lajmet nga Formula 1