Të gjitha lajmet

SUPERKUPA PËR FEMRA E MESHKUJ

Kampionët në kërkim të Superkupës

Foto: FVK

Kampionët në kërkim të Superkupës

2 May, 2018 @12:26

Dy skuadrat kampione të Kosovës në volejboll, KV Drita te femrat dhe KV Peja te meshkujt, pasditen e nesërme (3 maj 2018) në Gjilan, do të kërkojnë edhe trofeun e radhës.

Me fillim nga ora 17:00 luhet ndeshja në kategorinë e meshkujve, ku për trofeun e Superkupës ndeshjen KV Luboteni dhe KV Peja.

Ndërsa me fillim nga ora 20:00 luhet ndeshja e Superkupës për femra KV Drita dhe KV Kastrioti.

KV Peja dhe KV Drita ditë më parë u shpallën kampionë në kategoritë e tyre, ndërsa tash do të kërkojnë që të përfundojnë stinorin edhe me trofetë e radhës.

Të dyja ndeshjet zhvillohen në Bashkim Selishta të Gjilanit, ndërsa transmetohen direkt nga RTK. Superkupën e meshkujve e transmeton drejtpërdrejtë RTK 1, ndërsa atë të femrave, RTK 4.

AZERBAIJAN GP

Lewis Hamilton fiton garën e Azerbejxhanit

Foto: Formula 1

29 April, 2018 @15:58

Garë e çmendur ishte gara e katërt e sezonit në Baku të Azerbejxhanit. Njëmbëdhjetë rrathë para fundit, Daniel Ricciardo…

XHUDO

Kosova dhe xhudo, dominimi vazhdon!

26 April, 2018 @20:38

Në ditën e parë të kampionatit evropian që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit, përfaqësuesja e Kosovës ka arritur…

AUTOMOBILIZËM

Faton Rama fiton garën e Prizrenit

Foto: FASK

23 April, 2018 @16:22

Faton Rama është fitues i garës së parë në disiplinën auto sllallom, e cila në kuadër të Kampionatit të Kosovës…

INFO

Plaçkitet zyrja e FSK-së në Brezovicë

Foto nga arkivi i FSK-së/fb

15 February, 2019 @0:12

Zyrja e Federatës së Skijimit të Kosovës që gjendet në hotelin Molika të Brezovicës, është plaçkitur sot nga persona të…

GRAND SLAM PARIS 2019

Distria kap të argjendtën

9 February, 2019 @17:23

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka arritur të fitojë medaljen e argjendtë në Grand Slam të Parisit sot. Pejanja Krasniqi…

GRAND SLAM PARIS 2019

Distria Krasniqi në finale

9 February, 2019 @15:37

Xhudisja kosovare Distria Krasniqi ka arritur finalen në Grand Slam të Parisit. Në kategorinë e saj, nën 48 kilogramë,…

KARATE

Melos Gashi siguron medalje në evropian

8 February, 2019 @20:09

Karateisti Melos Gashi ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në kampionatin evropian për U21, juniorë dhe kadetë, që po mbahet në…

ARE 2019

Albini përfundon i 45-ti në garë

6 February, 2019 @15:46

Skitari kosovar Albin Tahiri ka përfunduar garën në Super G në Botërorin Are 2019 në pozitën e 45-të. Tahiri…

Të gjitha lajmet nga Të tjera