Të gjitha lajmet

PASDITE

Superkupa, Peja apo Luboteni?

Foto: KVPeja/fb

Superkupa, Peja apo Luboteni?

3 May, 2018 @11:22

Sot me fillim prej orës 17:00 në palestrën e sporteve Bashkim Selishta në Gjilan, zhvillohet ndeshja finale e Superkupës së Kosovës në volejboll, ku kampionët e Pejës presin Lubotenin.

Përballja ndërmjet Pejës dhe Lubotenit do të transmetohet drejtpërdrejtë në televizion, ndërsa ekipi që fiton ndeshjen do të ngris Superkupën e Kosovës për këtë vit.

Formacionet e regjistruara të skuadrave për ndeshjen e sontme janë këto.

KV Peja vs KV Luboteni, finalja e Superkupes ne volejbollSONTE

Superkupa e femrave: Drita - Kastrioti

Ekipi i Dritës duke festuar titullin kampion/ Foto: KVDrita/fb

3 May, 2018 @11:15

Sot me fillim prej orës 20:00 në palestrën e sporteve Bashkim Selishta në Gjilan, zhvillohet ndeshja finale e Superkupës së…

SUPERKUPA PËR FEMRA E MESHKUJ

Kampionët në kërkim të Superkupës

Foto: FVK

2 May, 2018 @12:26

Dy skuadrat kampione të Kosovës në volejboll, KV Drita te femrat dhe KV Peja te meshkujt, pasditen e nesërme (3…

AZERBAIJAN GP

Lewis Hamilton fiton garën e Azerbejxhanit

Foto: Formula 1

29 April, 2018 @15:58

Garë e çmendur ishte gara e katërt e sezonit në Baku të Azerbejxhanit. Njëmbëdhjetë rrathë para fundit, Daniel Ricciardo…

U PËRCAKTUAN

10 sportistët që përfituan bursa si shpresa Olimpike

16 January, 2019 @20:57

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës në mbledhjen e 28-të, të mbajtur sonte ka bërë përzgjedhjen e 10 sportistëve…

FEDERATA E SKITARISË

Skitaria ndan çmimet për më të mirët

Foto: FSK

22 December, 2018 @17:41

FSK organizoi ceremoninë e shpalljes së Laureatëve të Skijimit për sezonën 2017-2018. Në këtë ceremoni morrën pjesë sportistë, prindër, trener…

XHUDO

Nora Gjakova e mbyllë me të argjendtë

15 December, 2018 @11:58

Me medalje të argjendtë e ka mbyllur aventurën e saj në Guangzhou të Kinës Nora Gjakova. Gjakova u mposht…

XHUDO

Edhe një medalje e artë nga vajzat e Kosovës!

15 December, 2018 @10:55

Medalje e artë për Distria Krasniqin! Xhudistja kosovare para pak minutave e mposhti medalisten olimpike nga Japonia, Ami Kondo,…

FESTIVALI OLIMPIK EVROPIAN DIMËROR

Kokaj dhe  Vrella në EYOF 2019

13 December, 2018 @15:58

Ekipi Olimpik i Kosovës do të marrë pjesë për herë të dytë në Festivalin Olimpik Evropian Dimëror për të rinj…

Të gjitha lajmet nga Të tjera