Të gjitha lajmet

HENDBOLL

Prishtina arrin finalen

Foto: KH Prishtina

Prishtina arrin finalen

18 May, 2018 @12:11

Prishtina
Kastrioti
Prishtina 35 : 31 Kastrioti
Terziqi 10 gola Syla 10 gola

Pallati i Rinisë dhe Sporteve, Prishtinë

Prishtina është finalistja e dytë e Play Off-it të Superligës së Kosovës në hendboll.

Ndeshjen e parë në Ferizaj Prishtina e kishte fituar 24-31, ndërsa kryeqytetasit mbrëmë e fituan me rezultat 35-31 takimin e dytë ndaj Kastriotit, për ta siguruar kështu plasmanin në finale.

Në finale Prishtina do të takohet me Besën nga Peja, e cila e eliminoi Dritën, derisa seria finale fillon pas një javë, me ndeshjen e parë që luhet në Pejë.HENDBOLL

Besa në finale, në pritje të kundërshtarit

17 May, 2018 @10:51

Skuadra e Besës nga Peja është finalistja e parë e Play Off-it të sivjetëm në Superligën e Kosovës në hendboll. …

ATP RANKINGS

Federer përsëri Nr 1

14 May, 2018 @15:02

Roger Federer i është kthyer kreut të renditjes botërore në tenis, pasi që ATP publikoi sot renditjet e reja. …

KARATE EU CHAMPIONSHIP

Serbia s’lejon hyrjen e karateistëve të Kosovës

9 May, 2018 @8:58

Përfaqësuesja e Kosovës në karate nuk do të mund të marr pjesë në Kampionatin Europian të Karatesë që mbahet këto…

AUTO SPORTS

Potera fiton Drag Race-in

Foto: FASK

7 May, 2018 @16:58

Për vetëm 09.131 sekonda Skender Potera e ka kaluar distancën prej 402 metrave dhe me këtë kohë është fitues i…

TEKVANDO

5 garues, 5 medalje nga KT Prizreni

KTPrizreni/fb

7 May, 2018 @15:58

Klubi i Taekwondos Prizreni, ka arritur që me 5 garues të fitojë 5 medalje në garën mbarëkombëtare të mbajtur në…

PASDITE

Superkupa, Peja apo Luboteni?

Foto: KVPeja/fb

3 May, 2018 @11:22

Sot me fillim prej orës 17:00 në palestrën e sporteve Bashkim Selishta në Gjilan, zhvillohet ndeshja finale e Superkupës së…

SONTE

Superkupa e femrave: Drita - Kastrioti

Ekipi i Dritës duke festuar titullin kampion/ Foto: KVDrita/fb

3 May, 2018 @11:15

Sot me fillim prej orës 20:00 në palestrën e sporteve Bashkim Selishta në Gjilan, zhvillohet ndeshja finale e Superkupës së…

SUPERLIGA HENDBOLL

Kastrioti kryen vjeshtën si lider

Foto: FHK

19 December, 2018 @13:02

Klubi i hendbollit Kastrioti nga Ferizaji ka kryer vjeshtën në Superligë të hendbollit si lider. Ekipi në fjalë duke…

HENDBOLL

Përfaqësuesja vendoset në Sllovaki, gati për ndeshjet

Foto: kosovahandball.info

29 November, 2018 @19:02

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të FHK-së, është bërë e ditur që përfaqësuesja e hendbollit në kategorinë e femrave…

IHF TROPHY

Me të artën, Kosova siguron IHF Trophy Intercontinental

Foto: FHK

27 October, 2018 @22:19

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll është kampione e IHF Trophy për Evropë. Hendbollistët e rinjë kosovarë të shtunën në…

IHF TROPHY 2018

Kosova U18 e artë në IHF Trophy

27 October, 2018 @19:04

Përfaqësuesja e Kosovës U18 në hendboll ka arritur sukses të madh sot, duke e mposhtur Britaninë e Madhe në finale…

MIQËSORJA E PARË NDAJ LUKSEMBURGUT

Albana Arifi shkëlqeu, Kosova fitoi

Foto: FHK

27 October, 2018 @10:02

Përfaqësuesja e femrave të Kosovës është ndarë me fitore nga përballja miqësore me Luksemburgun, zhvilluar mbrëmë në Luksemburg. Verdhekaltërat…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga