Të gjitha lajmet

EUROPEAN CUPS

Beshiri: Atmosfera e mirë, presim përkrahjen e Plisave

BOROZANI / ARKIV

Beshiri: Atmosfera e mirë, presim përkrahjen e Plisave

10 October, 2018 @11:25

Fundjavën që vjen, tre klube hendbollistike të Kosovës do të marrin pjesë në garat evropiane të hendbollit. Një prej tyre në EHF Cup e dy të tjera në European Challenge Cup.

Besa Famgas, e cila u mposht 37-26 në ndeshjen e parë, do të përballet me skuadrën Drammen në ndeshjen kthyese në Pejë ditën e shtunë me fillim nga ora 19:00. Për dallim prej Besës që luajti në EHF Cup, raundin e dytë të European Challenge Cup do ta shijojnë Kastrioti, që ndeshet me Talinin e Estonisë më 13 dhe 14 tetor, dhe Prishtina, që luan ndaj skuadrës ukraines Zaporozhye.

Pas marrëveshjes mes klubeve për shkak të problemeve me viza, të dyja ndeshjet e Prishtinës luhen në kryeqytet. E para të shtunën me fillim nga ora 17:30, kurse e dyta menjëherë të dielën me fillim nga ora 14:00.

Rreth paraqitjes në garat evropiane, për TopSporti.com u shpreh Oltion Beshiri, hendbollisti i Prishtinës.

“Përgatitjet po shkojnë shumë mirë, atmosfera në ekip është shumë e mirë dhe po shpresojmë në përkrahjen e tifozëve më të mirë në Botë, Plisave, si dhe qytetarëve të Prishtinës për ta kaluar me sukses këtë fazë.

Ekipi nga Ukraina është shumë i mirë dhe me përvojë, prandaj na duhet angazhim maksimal.” - u shpreh Beshiri, që përveç skuadrës së Prishtinës, është edhe pjesë e përfaqësueses së Kosovës në hendboll.

Raportin për ecurinë e tri klubeve kosovare në garat evropiane e gjeni te TopSporti ditën e hënë.

 

KOSOVA

Përfaqësuesja e hendbollit, publikohen të ftuarit

BOROZANI / ARKIV

8 October, 2018 @19:15

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në hendboll, Taip Ramadani, ka publikuar listën me emrat e lojtarëve që do të paraqiten…

NIS STINORI NË VOLEJBOLL

Luboteni dhe Prishtina me 3-0 nisin stinorin

Foto: FVK

8 October, 2018 @11:30

Skuadrat e Lubotenit dhe Prishtinës kanë nisur në mënyrë perfekte stinorin e ri të Superligës së Kosovës në volejboll, duke…

AUTO SPORTS

Potera dominon në Drag Race

Foto: FASK

8 October, 2018 @11:11

Skender Potera e ka vazhduar dominimin në garën Drage Race. Ai ka fituar edhe garën e fundit, duke arritur kohë…

BUENOS AIRES 2018

Erza Muminoviq, e bronztë në LO për të rinj

7 October, 2018 @22:18

Në Lojërat Olimpike për të rinj që po mbahet në Buenos Aires të Argjentinës, xhudistja Erza Muminoviq, ka fituar medaljen…

FORMULA 1

Pranë titullit

7 October, 2018 @9:37

Lewis Hamilton ka shënuar fitoren e pesëdhjetë me Mercedesin dhe të nëntën këtë sezon duke u afruar një hap më…

TE FEMRAT DHE MESHKUJT

Nesër fillon Superliga në volejboll

5 October, 2018 @20:50

Federata e volejbollit të Kosovës ka publikuar orarin e të gjitha ndeshjeve të xhiros së parë në Superligën për femra…

AUTO SPORTS

Drag Race 4 në Sllatinë

FOTO: FASK

5 October, 2018 @20:19

Pista e vjetër e Aeroportit në Sllatinë do të jetë edhe njëherë vend takimi i dashamirëve të shpejtësisë, zhurmës “artistike”,…

SUPERLIGA HENDBOLL

Kastrioti kryen vjeshtën si lider

Foto: FHK

19 December, 2018 @13:02

Klubi i hendbollit Kastrioti nga Ferizaji ka kryer vjeshtën në Superligë të hendbollit si lider. Ekipi në fjalë duke…

HENDBOLL

Përfaqësuesja vendoset në Sllovaki, gati për ndeshjet

Foto: kosovahandball.info

29 November, 2018 @19:02

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të FHK-së, është bërë e ditur që përfaqësuesja e hendbollit në kategorinë e femrave…

IHF TROPHY

Me të artën, Kosova siguron IHF Trophy Intercontinental

Foto: FHK

27 October, 2018 @22:19

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll është kampione e IHF Trophy për Evropë. Hendbollistët e rinjë kosovarë të shtunën në…

IHF TROPHY 2018

Kosova U18 e artë në IHF Trophy

27 October, 2018 @19:04

Përfaqësuesja e Kosovës U18 në hendboll ka arritur sukses të madh sot, duke e mposhtur Britaninë e Madhe në finale…

MIQËSORJA E PARË NDAJ LUKSEMBURGUT

Albana Arifi shkëlqeu, Kosova fitoi

Foto: FHK

27 October, 2018 @10:02

Përfaqësuesja e femrave të Kosovës është ndarë me fitore nga përballja miqësore me Luksemburgun, zhvilluar mbrëmë në Luksemburg. Verdhekaltërat…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga