Të gjitha lajmet

LARGIM I LIRË

Marseille e refuzon Costan

Foto: Getty Images

Marseille e refuzon Costan


13 January, 2021 @14:32

Diego Costa ka refuzuar të nënshkruajë kontratë të re me Atletico Madrid, për këtë arsye lojtari është duke kërkuar një klub të ri dhe i është ofruar skuadrës franceze, Marseille.

Por duket se Marseille nuk e dëshiron lojtarin në radhët e veta dhe e ka refuzuar ofertën e Costas, raporton La Provence.

Diego Costa pasi u refuzua nga Marseille, thuhet të jetë në radarin e skuadrës angleze, Wolverhampton Wanderers, por ende nuk ka ndonjë ofertë zyrtare.

Sulmuesi u largua nga Atletico pasi ai nuk shihej si zgjedhje e parë për trajnerin Simeone, pasi Luis Suarez ishte sulmuesi i preferuar për trajnerin spanjoll.

Costa fillimisht u bashku me Atleticon në vitin 2010 nga Real Valladolid- duke shënuar 64 gola në 135 paraqitje, para se të bashkohej me Chelsea në 2014.

Ai u kthye në kryeqytetin spanjoll në janar të vitit 2018, duke shënuar 19 gola në 81 ndeshje.


LA LIGA

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

Premier League/Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

23/01/21 @ 12:22

TRANSFERE

Wolves vjen me përforcim nga La Liga

Premier League/La Liga/Transfere

Wolves vjen me përforcim nga La Liga

23/01/21 @ 11:55

FA CUP

Wolves mezi kalon Chorleyn

Premier League/International

Wolves mezi kalon Chorleyn

22/01/21 @ 23:50

FOXES

Vardy do të mungojë disa javë

Premier League

Vardy do të mungojë disa javë

22/01/21 @ 22:58

TRANSFERE

Ylli i Real Madridit po shkon në Arsenal

Premier League/La Liga/Transfere

Ylli i Real Madridit po shkon në Arsenal

22/01/21 @ 18:00

PREMIER LEAGUE

Klopp, tifozëve: Unë nuk marr vendime për transferime

Premier League/Transfere

Klopp, tifozëve: Unë nuk marr vendime për transferime

22/01/21 @ 17:34

PREMIER LEAGUE

Lëndimi i De Bruyne, 4-6 javë jashtë

Premier League

Lëndimi i De Bruyne, 4-6 javë jashtë

22/01/21 @ 17:05

PREMIER LEAGUE

Arsenali nënshkruan me portierin Mat Ryan

Premier League/Transfere

Arsenali nënshkruan me portierin Mat Ryan

22/01/21 @ 17:02

LIVERPOOL - BURNLEY

Pas 68 ndeshjesh, Liverpool pëson në Anfield

Premier League

Pas 68 ndeshjesh, Liverpool pëson në Anfield

21/01/21 @ 22:56

KORONA VIRUS

Sulmuesi i Manchester City, Aguero ka rezultuar pozitiv me COVID-19

Premier League

Sulmuesi i Manchester City, Aguero ka rezultuar pozitiv me COVID-19

21/01/21 @ 19:45


Të gjitha lajmet nga Premier League