Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDALJA E RADHËS

E bronztë në Botëror! Erza vazhdon me suksese

Foto: EJF

E bronztë në Botëror! Erza vazhdon me suksese


6 October, 2021 @17:17

Erza Muminoviq ka vazhduar sukseset e saja në xhudo dhe tash ka marrë medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të juniorëve U21.

Botërori i juniorëve është zhvilluar në Olbia të Italisë këto ditë, ndërsa Erza në luftë për medaljen e bronztë mposhti Ariana Toro Soler të Spanjës, në kategorinë e saj deri në 52 kilogramë.


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo