Të gjitha lajmet

EHF CHALLENGE CUP

Eliminohet Prishtina

Eliminohet Prishtina

14 October, 2018 @20:16

Pas humbjes në ndeshjen e parë dje, Prishtina është mposhtur edhe në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj ukrainasve të Zaporozhye, për t’u eliminuar nga EHF Challenge Cup.

Prishtina dje u mposht me rezultat 32-19, ndërsa në ndeshjen e sotme, që llogaritej e kthimit edhe pse përsëri u luajt në Prishtinë, kryeqytetasit u mposhtën me rezultat 25-36.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për 1/32 e finales së garës në fjalë.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga