Të gjitha lajmet

HENDBOLL

Besa e Kastrioti me fitore, Prishtina mposhtet

BOROZANI / ARKIV

Besa e Kastrioti me fitore, Prishtina mposhtet

13 October, 2018 @22:37

Gjatë ditës së sotme, tri skuadra hendbollistike kosovare e përfaqësuan Kosovën në garat evropiane.

Besa, kampione në fuqi e Kosovës, luajti në kuadër të raundit preliminar të EHF Cup, kurse Kastrioti e Prishtina luajtën në kuadër të EHF Challenge Cup.

Skuadra pejane sonte arriti të shënojë fitore me rezultat 27:20 ndaj skuadrës Drammen, mirëpo për fat të keq, pejanët u eliminuan pasi që në ndeshjen e parë ata ishin mposhtur me rezultat 37-26 dhe në këtë mënyrë skuadra që kalon në fazën tjetër është Drammen, për shkak të golaverazhit.

Fitore sonte shënoi edhe Kastrioti, ekip ky që arriti që ta mposhtë skuadrën e Talinit me rezultat 22-25, rezultat ky që i jep avantazh ferizajasve për ndeshjen kthyese. Sipas marrëveshjes, të dyja takimet mes skuadrave luhen në Ferizaj.

Për dallim nga Kastrioti e Besa, humbje sonte pësoi skuadra e Prishtinës, e cila u mposht me rezultat 32-19 nga ukrainasit e Zaporozhye. Mundësinë për ta përmbysur epërsinë Prishtina e ka nesër, në ndeshjen kthyese që luhet përsëri në Pallatin e Rinisë, por kësaj radhe në cilësinë e vendasit do të jetë Prishtina, së cilës i duhet një fitore me minimum 14 gola epërsi për të kaluar në fazën tjetër.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga