Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

LAURA FAZLIU

Fazliu humb luftën për medalje të bronztë, përfundon e 5-ta

Fazliu humb luftën për medalje të bronztë, përfundon e 5-ta


17 April, 2021 @17:16

Xhudistja Laura Fazliu ka humbur ndeshjen për medalje të bronztë në kategorinë deri në 63 kg të Kampionatit Evropian që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

20-vjeçarja Fazliu u mposht me Ippon pas një lufte të shkurtër prej 35 sekondave nga holandezja Sanne Vermeer.

Me këtë rezultat, xhudistja jonë e përfundoi garën në pozitën e pestë.

Për Fazliun kjo ishte vetëm pjesëmarrja e parë në një Kampionat Evropian në konkurrencën e senioreve dhe suksesi më i madh i saj deri më tani.

Laura nga rezultati i këtij kampionati fitoi 252 pikë olimpike për Tokyo 2020.


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo