Të gjitha lajmet

FLET TUCHEL

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

Foto: Getty Images

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas


26 January, 2021 @20:08

Thomas Tuchel është prezantuar si trajner i Chelseat pas largimit të Lampardit.

Trajneri gjerman ka marrë detyrën e re te skuadra e PremierLigës dhe thotë se mezi pret të takohet me skuadrën.

“Unë do të doja të falënderoja Chelsean për besimin e tyre tek unë dhe stafi im.”

“Të gjithë kemi respektin më të madh për punën e Frank Lampardit dhe trashëgiminë që ai krijoi te Chelsea. Në të njëjtën kohë, mezi pres të takoj ekipin tim të ri dhe të garoj në ligën më emocionuese në futboll. Jam mirënjohës që tani jam pjesë e familjes së Chelseat, ndjenjë e mahnitshme,” tha ai.

Lampard u shkarkua pas rezultateve jo të mira në pjesën e parë të sezonit, me një mesatare pikësh më të ulëtën në epokën e kryetarit, Roman Abramovich.


PREMIER LEAGUE

Zyrtare: Thomas Tuchel, trajneri i ri i Chelseat

Premier League

Zyrtare: Thomas Tuchel, trajneri i ri i Chelseat

26/01/21 @ 19:57

PREMIER LEAGUE

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

Premier League/Bundesliga/Transfere

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

26/01/21 @ 18:07

OLD TRAFFORD

Rashford i gatshëm për ndeshjen e ardhshme

Premier League

Rashford i gatshëm për ndeshjen e ardhshme

26/01/21 @ 15:34

ISH-BASHKËLOJTARI

Gerrard i zhgënjyer me shkarkimin e Lampardit

Premier League

Gerrard i zhgënjyer me shkarkimin e Lampardit

26/01/21 @ 14:36

CHELSEA

Zyrtare: Chelsea shkarkon Lampardin

Premier League

Zyrtare: Chelsea shkarkon Lampardin

25/01/21 @ 12:37

CHELSEA

Shkarkimi i Lampard, brenda ditës

Premier League

Shkarkimi i Lampard, brenda ditës

25/01/21 @ 12:20

TRANSFER

Arsenal: €2.8 mln për huazimin e Odegaardit

Premier League/Transfere

Arsenal: €2.8 mln për huazimin e Odegaardit

24/01/21 @ 20:53

FA CUP

Përsëri Bruno, United eliminon Liverpoolin!

Premier League

Përsëri Bruno, United eliminon Liverpoolin!

24/01/21 @ 19:58

LA LIGA

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

Premier League/Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

23/01/21 @ 12:22

TRANSFERE

Wolves vjen me përforcim nga La Liga

Premier League/La Liga/Transfere

Wolves vjen me përforcim nga La Liga

23/01/21 @ 11:55


Të gjitha lajmet nga Premier League