Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZAGREB - GRAND PRIX

Flaka e pesta në GrandPrixin e Zagrebit

Flaka e pesta në GrandPrixin e Zagrebit


24 September, 2021 @23:10

Flaka Loxha (-57kg) sot është ndeshur në Grand Prix Zagreb, ajo u rendit e 5-ta me dy fitore e dy humbje.

Loxha në ndeshjen e parë mposhti me Ippon kroaten, Tena Sikic.

Në çerekfinale Flaka humbi me Ippon nga gjermanja, Caroline Fritze.

Pas asaj humbje Loxha u kualifikua të ndeshej në repesazh, ajo mposhti në vazhdime me 3 denime për Ippon britanezen, Acelya Toprak.

Për medalje të bronztë Flaka u mposht me Wazaari në vazhdime nga garuesja sllovene, Kaja Kajzer.

Laura Fazliu (-63kg) ndeshet nesër, Shpati Zekaj (-100kg) të dielën.


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo