Të gjitha lajmet

MEXICAN GP

Hamilton kampion bote

Hamilton kampion bote

29 October, 2017 @22:47

Piloti britanik i Formula 1, Lewis Hamilton, është përsëri kampion i botës në këtë sport.

Ai me këtë është britaniku më i sukesshëm në këtë sport, pasi që për herë të katërt në karrierë shpallet kampion i Formula 1.

Hamilton, tashmë i bashkohet legjendës Alain Prost dhe Sebastian Vettelit - që kanë nga katër tituj të fituar.

Sa i përket garës së sotme në Meksikë, Hamilton përfundoi me vetëm 2 pikë, që mjaftuan për të siguruar titullin, dy gara para përfundimit të stinorit, duke tubuar 333 pikë në total.

Gjermani Sebastian Vettel, përfundoi i katërti garën dhe tash ka 277 pikë, para garave të Brazilit dhe EBA-së.

Ndërsa në podium në Mexican GP u renditën, Max Verstappen si fitues, Valtteri Bottas i dyti dhe Kimi Raikkonen i treti.

BOKS

I pamëshirshmi Joshua, fiton dhe mbron titujt

29 October, 2017 @0:13

Me sukses është mbyllur edhe meçi i 20 në karrierë për Anthony Joshuan! Joshua sonte e mposhti boksierin Carlos Takam,…

DERBI I SUPERLIGËS

Derbi i të pamposhturve, të dielën

27 October, 2017 @14:24

Të dielën në Karagaç të Pejës, zhvillohet derbi i elitës së hendbollit të Kosovës, ku takohen dy ekipet e pamposhtura…

TREPÇA-KASTRIOTI

Trepça fiton në tavolinë

26 October, 2017 @9:50

Derbi i mesit të tabelës në elitën e hendbollit të Kosovës, nuk është zhvilluar edhepse u shtye ditë më parë.…

VIZITA E FUNDIT

Todt shikoi garën F1 me Schumacherin

7 December, 2018 @15:31

Ish shefi i Michael Schumacherit, Jean Todt, ka bërë të ditur se ka shikuar bashkë me Schumacherin garën për Çmimin…

FITON GARËN

Mposht rivalin deri më 2023

Foto: (S.Mantey / The Team)

25 November, 2018 @12:20

Prodhuesi italian i gomave, furnizuesi i ekipeve të Formula 1, Pirelli, ka fituar garën për të qenë furnizuesi i vetëm…

LEWIS HAMILTON

Titulli i pestë

28 October, 2018 @22:00

Piloti britanik, Lewis Hamilton, ka festuar sonte pas garës në Meksikë, titullin e pestë të kampionit të Formula 1. …

MEXICAN GP

Red Bull nis nga e para

27 October, 2018 @20:56

Daniel Ricciardo siguroi pole-position’in e dytë këtë sezon, të parin në Meksikë, duke i mohuar kolegut të tij, Max Verstappen…

FORMULA 1

Raikkonen shtyen festën e Hamiltonit

21 October, 2018 @22:05

Tetë pikë më tepër se Vettel iu nevojiteshin Hamiltonit për të fituar për të pestën herë titullin e kampionit të…

Të gjitha lajmet nga Formula 1