Të gjitha lajmet

STINORI 2020

Konfirmohet kalendari i ri i Formula 1

Konfirmohet kalendari i ri i Formula 1

2 June, 2020 @16:43

Drejtuesit e Formula 1 kanë konfirmuar kalendarin e ri të garave, pas shtyerjeve të njëpasnjëshme që ndodhnin për shkak të pandemisë.

Kështu, duke filluar nga Austria garat pritet të nisin në korrik, derisa janë paraparë që të mirren të gjitha masat e sigurisë për mbrojtje nga pandemia.

Deri më tani janë konfirmuar tetë gara, ndërsa për tu shpallur stinori i plotë, duhet të jenë 10 gara minimalisht.

SILVERST"ON"E

Qeveria britanike i jep dritë të gjelbër garave në Silverstone këtë verë

31 May, 2020 @22:55

Formula 1 ka marrë dritën e gjelbër nga qeveria britanike sot, ka bërë të ditur BBC Sports. Kështu, në…

FERRARI

Vettel ndahet me Ferrarin

12 May, 2020 @2:26

Piloti gjerman i Formula 1, Sebastian Vettel do të ndahet me ekipin e tij Ferrari në fund të këtij viti.…

FERRARI

Vettel mund të rinovojë kontratën

17 April, 2020 @14:23

Piloti gjerman i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka dhënë sinjale se mund të vazhdojë kontratën me ekipin e tij para se…

CORONAVIRUS @ F1

Shtyhen edhe tre gara tjera të F1

19 March, 2020 @23:51

Krerët e Formula 1 kanë konfirmuar sot se garat për Shpërblimin e madh të Holandës dhe të Spanjës janë shtyer…

CORONAVIRUS

Shtyhen edhe dy garat tjera pas Australian GP

13 March, 2020 @13:43

Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit, FIA, ka bërë të ditur se për shkak të pandemisë coronavirus, është marrë vendimi që të…

Të gjitha lajmet nga Formula 1