Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BELGIAN GP

Lewis Hamilton në krye të Belgian GP

FOTO / F1

Lewis Hamilton në krye të Belgian GP


30 August, 2020 @19:12

Lewis Hamilton ka triumfuar në Belgjikë.

Britaniku i cili kishte nisur në pozitën e parë, për herë të pestë në këtë stinor përfundon garën në krye.

Hamilton
gjatë karrierës së tij ka fituar 89 herë, kurse është afruar te rekordi i legjendës Michael Schumacher që i ka të fituara 91 gara.

Lideri aktual në Formula 1 është Lewis Hamilton me 157 pikë, i dyti Max Verstappen me 110 pikë, kurse në vendin e tretë Valtteri Bottas me 107 pikë.


 
Të gjitha lajmet nga Motosports