Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

XHUDO

Loriana humb ndeshjen për medalje të bronztë, përfundon e pesta

Loriana humb ndeshjen për medalje të bronztë, përfundon e pesta


18 April, 2021 @17:45

Xhudistja jonë, Loriana Kuka, nuk ka arritur ta fitojë edhe medaljen e katërt për Kosovën në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Loriana në duelin e saj për medalje të bronztë, u mposht nga xhudistja franceze, Fanny Estelle Posvite.

Loriana ishte xhudistja e gjashtë dhe e fundit që garoi për Kosovën në Kampionatin Evropian.

Nga ky kompeticion, me medalje të artë u ndanë Distria Krasniqi dhe Akil Gjakova, derisa Nora Gjakova e fitoi medaljen e bronztë.


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo