Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROPEAN OPEN - SARAJEVO

Loriana Kuka e artë në Sarajevë

Loriana Kuka e artë në Sarajevë


13 February, 2022 @17:28

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, ka fituan finalen ndaj italianes Linda Politi për të marrë medaljen e artë në European Open - Sarajevo.

Kuka ka fituar finalen pas një lufte tepër të mirë, ndërsa e ka marrë atë me pikë të artë, përmes waza-ari.

Kuka është garuese në kategorinë deri në 78 kilogramë.

Xhudistja jonë (78 kg) u kthye për herë të parë në tatami, që nga mbarimi i Lojërave Olimpike Tokio 2020 dhe nisi suksesshëm rrugëtimin drejt Lojërave Olimpike Paris 2024.


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo