Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

XHUDO

Nora, përballë xhudistes serbe për medalje të bronztë

Nora, përballë xhudistes serbe për medalje të bronztë


8 June, 2021 @15:29

Xhudistja jonë, Nora Gjakova, do të luftojë për medalje të bronztë në Kampionatin Botëror të xhudos që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Gjakova e humbi mundësinë për të luftuar në finale pasi u mposhtë nga xhudisja kanadeze, Jessica Klimkait, në gjysmëfinale.

Në luftën për medalje të bronztë Nora do të ndeshet me xhudisten serbe, Marica Perisic.


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo